» Radviliškio Šv. apaštalų Petro ir Povilo sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Radviliškio Šv. apaštalų Petro ir Povilo sentikių cerkvėTai rusų sentikių maldos namai Radviliškyje, Sakalausko g. 15, įsikūrę šalia pervažos į Radviliškio geležinkelio stotį. Cerkvė priklauso Radviliškio sentikių religinei bendruomenei.

Statinys medinis, stačiakampis, paprastos architektūros, tūris primena gyvenamąjį namą. Lakoniškų formų pastatas bebokštis, su dviem kupoliukais ir kryžiais, kylančiais virš dvišlaičio stogo kraigo. Šoninius fasadus skaido stačiakampės durų ir langų angos, galinės sienos ir frontonai – aklini.

Parapijoje yra sentikių kapinės Radviliškyje ir Dvarčiūnuose.

Sentikių cerkvė (buv. Šv. Vladimiro stačiatikių cerkvė) pastatyta 1881 m. Jos fundatorius– stambiausios Rusijos geležinkelių magnatų šeimos atstovas Vladimiras fon Mekas. 1892 m. padidinta. 1948 m. sovietmečiu uždaryta ir nacionalizuota. Nuo 1955 m. priklausė buitinam kombinatui. Atgimimo laikais buvo perduota sentikių bendrijai ir atkurta. 2012 m. atnaujinta.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Radviliškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Radviliškis [3]
Adresas: G. Sakalausko g. 15, Radviliškis, Radviliškio miesto sen., Radviliškio r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Orginaliausia pavardė Lietuvoje..... pavardė žmogui itin svarbi, ji lydi visur ir visada. Jei pavardė keista, iš tikrųjų sunku susigyventi, bet, turbūt nieks nepaneigs išskirtinė pavardė turi ir tam tikro žavesio
Kalėdinės kompozijos..... Prieš kalėdas, dažną kamuojantis klausimas... kaip papuošti namus ar kambarį, kaip pasidaryti kažkokią kalėdinę dekoraciją ir pan..
Skaičiuotės..Tai trumpi ritmiški kūrinėliai, pagal kuriuos žaidžiant pasiskirstoma, kam teks gaudyti, nežiūrėti ar tiesiog taip parenkamas (išskaičiuojamas) pradėsiantis žaidimą žaidėjas..