» Pyplių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pyplių koplyčiaTai koplyčia, esanti Širvintų rajone, Gelvonų seniūnijoje, Pyplių kaime, 1 km į vakarus nuo Bagaslaviškio ir kelio 4310 Bagaslaviškis–Neveronys–Mikalajūnai. Koplyčia ir šalia esanti varpinė stūkso kaimo kapinių kalnelyje, yra Bagaslaviškio Šv. Kryžiaus Atradimo parapijos teritorijoje. Atidaroma per Visus šventuosius.

Akmenų mūro koplyčia pastatyta 1845 m. dvarininko Grinevičiaus lėšomis. Prie mūrinės koplyčios pristatyta medinė varpinė. Sovietmečiu vietinė bendruomenė koplyčią remontavo savo pastangomis.

2015-02-09 koplyčia įrašyta į Kultūros paveldo registrą.

Koplyčios pastatas vieno aukšto, taisyklingo stačiakampio plano, jos pagrindinis fasadas orientuotas pietryčių kryptimi. Ant dvišlaičio stogo įtaisytas metalinis kryžius. Sienų angos (langų, durų) - smailiaarkės, stačiakampės bei pusapskritiminės. Fasaduose įrengtas profiliuotų plytų karnizas pastato perimetru, mentės pastato kampuose. Vidinėje patalpoje yra medinis altorius, medinė choro tvorelė.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Širvintų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Pypliai 5, Gelvonų sen., Širvintų r. sav.
Koplyčią supa Pyplių kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdinė nuotaika namuose..Kalėdos vienos iš didžiausių švenčių, kurių laukia maži ir dideli, tad kelios malonios smulkmenos kalėdiniai nuotaikai sukurti namuose..
E-atvirukai medikams..... gražūs e-atvirukai medicinos darbuotojų dienos proga, nustebink bei pralinksmink savo gydytojus ar draugus medikus :)
Bukiausi pasaulio nusikaltėliai..... sakoma: bukumui nėra ribų, taigi