» Purplių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Purplių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo koplyčiaTai medinė koplyčia Laižuvos seniūnijoje, Purplių kaimo kapinėse. Statyta 1883 m. kunigo Rimučio. Sunkiai apsirgęs kunigas davė Viešpačiui įžadus, kad jei pasveiksiąs, pastatysiąs ant vieno iš Purplių kapelių bažnyčią. Pagijęs ėmėsi įgyvendinti šiuos įžadus. Iš Latvijos miškų buvo suvilkti stori rąstai, iš kurių ir buvo ši bažnytėlė suręsta.

Čia pat kunigas ir apsigyveno, bažnytėlėje pastoviai vyko šv. mišios. Tačiau neilgai po kunigo Rimučio mirties kito kunigo čia nebuvo atsiųsta, ir Purplių gyventojams sekmadienio mišių išklausyti vėl teko keliauti į Laižuvą.

Bažnytėlė nebuvo apleista, keletą kartų metuose per didžiąsias religines šventes joje būdavo laikomos šv. mišios, durys visada buvo atviros, tad užeidavo ir pamaldus žmogus vienumoje su Dievu pabūti.

1928 m. pavasarininkai pastatė Nepriklausomybės dešimtmečiui paminėti cementinį kryžių – paminklą. Paskutinės šv. mišios čia atliktos 1960 m. per Velykas.

O vėliau koplyčia nyko, ir tik 1992 metais, auksodiškio Vytauto Gargaso iniciatyva koplyčia buvo pradėta po truputį tvarkyti bei prižiūrėti ir galiausiai buvo kapitališkai atnaujinta bei suremontuota,

2009 m. spalio 10 d. atstatytą koplyčią pašventino Telšių vyskupas Jonas Boruta. Koplyčios šventinimo iškilmėse dalyvavo Laižuvos parapiją kuruojantis klebonas Rimvydas Marozas, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios klebonas dekanas Zenonas Degutis, Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius, Purplių kaimo žmonės, Auksodės kaimo bendruomenės atstovai.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Mažeikių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Purplių g. 74, Purpliai, Laižuvos sen., Mažeikių r. sav.
Koplyčią supa Purplių kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Sveikata ir kompiuteris..Medikai rekomenduuoja, Dirbant ar žaidžiant su kompiuteriu daryti pertraukas kas 40-60 minučių arba tiesiog kas valandą. Pertraukėlės metu reikėtų atsitraukti nuo kompiuterio ar televizoriaus...
Pasigrožėkime - nuostabios rožės..... sakoma rožė, ypač raudona.. simbolizuoja meilę, taigi pasigrožėkime nuostabiosios rožės
Užgavėnių burtai..... Užgavėnių ateities spėjimai susiję daugiausiai su vedybomis ir būsimu derliumi. Jie labai panašūs į Kūčių nakties būrimus. Užgavėnių vakare merginos eina iš kiemo malkų glėbio atnešti. Parnešusios