» Punžionių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Punžionių koplyčiaTai dvarininkų Konaževskių šeimos koplyčia su laidojimo rūsiu, stovinti Švenčionių rajone, Magūnų seniūnijoje, Punžionių kaime. Tarpukaryje pastatyta mūrinė koplyčia stūkso už 300 m į vakarus nuo kelio 4416 Magūnai–Balingradas, į rytus nuo Punžemio ežero pakrantės. Iš kelio pasukama apie 200 m nuo Punžionių dvaro medžių alėjos.

Koplyčios rūsyje palaidotas generolas Danielius Konaževskis (1871–1935) ir jo šeimos nariai. Anksčiau apleistas statinys 2015 m. buvo renovuotas. Šalia pastatytas informacinis stendas apie vykdytus koplyčios tvarkymo darbus.

2015 m. lapkričio 11 d. įvyko renovuotos koplyčios šventinimo iškilmės. Šv. Mišias aukojo Balingrado klebonas Rišardas Peciun. Koplyčios pašventinime, be kitų svečių, dalyvavo iš Lenkijos atvykusios Konaževskių anūkė Božena Kijevska ir proanūkė Elvyra, kurioms buvo įteikti raktai nuo koplyčios, kad bet kada galėtų atvykti čia ir aplankyti giminių kapą.

Koplyčia yra regioninės reikšmės architektūrinis ir sakralinis paminklas, 2007-06-06 įregistruotas LR Kultūros vertybių registre.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Švenčionių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Punžionių g. 15, Punžionys, Magūnų sen., Švenčionių r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Išskirtiniausi pasaulio vaikai..... ar esi girdėjęs, kas protingiausias pasaulyje žmogus, būdamas trejų metų sėdėdavo universitetinėse paskaitose
Faktai apie žmogaus organizmą..... Sakoma, norint gerai gyventi, vien pinigų neužtenka, reikia ir sveikatos. O būsi sveikas, tik tuomet kai apie savo organizmą žinosi viską. Tad, gal pradedame nuo faktų? :)
Lietuvos ir pasaulio talentai..... įvairūs, kartais gal ir keisti, žmonių talentai