» Pošupių Šv. Jono Kentiečio koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pošupių Šv. Jono Kentiečio koplyčiaTai veikianti koplyčia Joniškio rajone, Saugėlaukio seniūnijoje, Pošupių kaime. Koplyčia stūkso vidury kaimo esančiose kapinėse, 5 km į pietryčius nuo Joniškio, šalia kelio 1609 Bariūnai–Bučiūnai–Pašvitinys–Linkuva.

Koplyčia yra Joniškio rajono „Piligrimų kelio“ objektas. Šalia įrengtas informacinis stendas.

Koplyčia pavadinta iš Kentų (pietų Lenkija) kilusio katalikų šventojo Jono Kentiečio (1390–1473) vardu.

Dabartinis koplyčios vaizdas nėra autentiškas, nes 1940 m. ji buvo perstatyta pristatant fasado bokštą, malksnų stogas pakeistas skardiniu. Tačiau nepakito jos planas, jaukų interjerą tebepuošia vešlių neobarokinių formų altorius.

Iš kitų panašaus kryžminio plano koplytėlių Pošupės koplyčia išsiskiria ne tik stogo forma, bet ir ypatinga bokšto sienelių danga. Koplyčios bokštas šešiabriaunis, viršun laibėjantis, dengtas pusrutulio formos kupolu. Ant vargonų bokšto – puošnus kryžius.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Joniškio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Joniškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Senoji g. 27, 84417 Pošupės, Saugėlaukio sen., Joniškio r. sav.
Koplyčią supa Pošupių kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Įvairios idėjos kalėdiniams žaisliukams..... rinktinė kolekcija įvairių kalėdinių dekoracijų eglutei, kaip originaliai pasipuošti eglutę..
Anekdotų istorija..Spėjama, kad žodį - anekdotas - pirmą kartą pavartojo 5a. viduryje Bizantijos istorikas ir rašytojas Propijus savo veikale "Slaptoji istorija
Apžvalgos bokštai, aikštelės..... vasara.. pats geriausias metas, atrasti bei aplankyti apžvalgos aikštelės bei pasigrožėti nuo jų atsiveriančiomis beribėmis panoramomis