» Polekėlės Švč. Mergelės Marijos Širdies bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Polekėlės Švč. Mergelės Marijos Širdies bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Polekėlės kaime, 2 km į pietryčius nuo Tyrulių. Pastatytai bažnyčiai Jurgis Daujotas 1791 m. dovanojo 10 tūkst, auksinų ir 2 margus žemės. Paskirtas kunigas; koplyčia tapo Šiaulių parapijos filija.

Bažnyčiai 1820 m. pakeisti sienojai. Giminei įamžinti statytojas bažnyčią pavadino savo dvaro – Daujotavos vardu. Po 1924 m. oficialiai įteisintas dabartinis pavadinimas. 1930 m. įsteigta parapija.

Pirmojo Polekėlės klebono Oželio (čia klebonavusio 35 m.) iniciatyva bažnyčia suremontuota, apdengta skarda. 1939 m. kovo 2 d. sudegė, liko tik medinė varpinė. Pradėta statyti mūrinė bažnyčia iki karo neužbaigta. Ji pastatyta tik 1977 m. Bažnyčia stačiakampio plano, su bokšteliu.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Radviliškio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Radviliškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Polekėlė [2]
Adresas: Senolių g. 21, Polekėlė, Tyrulių sen., LT-82465, Radviliškio r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 12.00 val.
I – Nėra; II- 17.00; III – 10.00; IV, V – 17.00.
Šeštadieniais – pagal susitarimą.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

E-atvirukai - Labas rytas!..... gražūs e-atvirukai, palinkėjimai Geros dienos, tinkantys ne tik mylimiems žmonėms bet ir priešams :)
Špicai..... Špicai- ypač dekoratyvūs, lengvi, judrūs ir žaismingi šuneliai, turintys žavingą išvaizdą ir stiprią sveikatą. Praeiviai pamatę špicą, dažniausiai jį pavadina lapiuku ar meškiuku.
Kvailiausi pasaulio įstatymai..Vieno žmogaus kvailystės vargina, o grupės žmonių - jau baugina. Bet, kai kvailystė dar ir įteisinama įstatymiškai... tai jau neramina..