» Pivašiūnų Pakalnės koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pivašiūnų Pakalnės koplyčia
Pivašiūnų Pakalnės koplyčia © vietoves.lt

Tai koplyčia stovinti Alytaus rajone, Pivašiūnų kaime, 9 km į pietryčius nuo Butrimonių. Koplyčia stovi pakalnėje šalia kaimo kapinių, 100 m į rytus nuo Pivašiūnų bažnyčios, priešingoje gatvės pusėje. Šiuo metu pagal paskirtį koplyčia nenaudojama, nes pamaldos nevyksta, joje saugomi religinių apeigų drabužiai, bažnytinis inventorius.

Koplyčia priklausio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios statinių kompleksui, kuriam dar priklauso senoji klebonija, svirnas bei ūkiniai pastatai. Koplyčia nuo 1993 m. yra nekilnojamojo kultūros paveldo objektas, regioninės reikšmės architektūros, dailės ir sakralinis paminklas.

1825 metais sudegus senajai bažnyčiai, jos vietoje apie 1853 metus buvo pastatyta Odinių (Odinčių) giminės koplyčia-mauzoliejus. Tuomet ją supo senosios kapinės, kurios dabar jau užstatytos namais.

Koplyčia stačiakampė, su keturių kolonų portiku pastatyta ant akmeninių pamatų iš tašytų rąstų, kampuose sujungtų į sąsparas. Statinys su dvišlaičiu stogu, trikampiu frontonu, vienanavis, salinis, užsibaigiantis trisiene apside, su kvadratiniu bokšteliu. Fasadų ir vidaus langų bei durų angos stačiakampės, bokštelio - arkinės. Fasado bokštelį ir apsidę vainikuoja geležiniai, kalvio darbo ornamentuoti kryžiai.

Koplyčios viduje yra išlikusi didelė Nukryžiuotojo skulptūra, taip pat Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios skulptūra. Yra įrengtas nedidelis altorius, sienas puošia bažnyčios fundatoriaus Jono Klockio portretas, datuojamas 1648 m., šventųjų paveikslai, aliejumi ant drobės tapyti „Jėzus prieš Poncijų Pilotą“ ir „Šv. Petras išsigina Jėzaus“.

Vyskupija: Kaišiadorių vyskupija.
Dekanatas: Alytaus dekanatas.
Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Alytaus rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Pivašiūnai [2]
Adresas: Trakų g. 27, 64482 Pivašiūnai, Pivašiūnų sen., Alytaus r. sav.
Prie koplyčios netoliese yra Pivašiūnų kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Įspūdingiausi žmogaus rekordai..... ar žinojote, kad ploniausias liemuo užfiksuotas tik 31,8 cm. Sakysit neįmanoma, pasirodo metus laiko nešiojant korsetus, tą pasiekt įmanoma
Gražūs žodžiai velykų proga..... Žalsvo pumpuro plyšimo.. Mažo paukščio sugrįžimo.. Sidabrinio katinuko.. Debesėlio balto pūko.. Džiaugsmo, saulėtų Vėlykų Ir kitų gražių dalykų.. Su Šv. Velykom.
Faktai apie uodus..... Ar žinote, kad uodams labiau patinka vaikai nei suaugę ir šviesiaplaukiai nei tamsiaplaukiai.