» Pavlovo respublikos koplytėlė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pavlovo respublikos koplytėlė
Pavlovo respublikos koplytėlė © vietoves.lt

Tai Merkinės dvaro sodybos, dar vadinamos Pavlovo Respublika arba Paulavos respublika, Šalčininikų rajone, koplytėlė su skulptūra - Kristus, nešantis kryžių.

Koplytėlė stovi prie kelio, vedančio į Merkinės dvaro sodybą, vad. Pavlovo respublika, iš šiaurės pusės. Pastatyta XVIII pab. – XIX a. pr.

Koplytėlė yra kvadratinio plano, trijų tarpsnių su skulptūra „Kristus, nešantis kryžių". Koplytėlė buvo išmūryta iš raudonų plytų. XX a. pirmoje pusėje, vykdant koplytėlės remonto darbus, cokolis ir kolonų mūras buvo apmūrytas papildoma eile plytų ir nutinkuotas. Rekonstrukcija baigta tarpukario laikotarpiu, suteikiant jai dabartinį pavidalą.

2016 metais įgyvendinant Paveldotvarkos programą, koplytėlė buvo sutvarkyta, atlikti restauravimo bei remonto darbai.

Pavlovo respublika gyvavo nuo 1769 iki 1795 metų, ją savo dvare įkūrė Povilas Ksaveras Bžostovskis. Respubliką sudarė Merkinės dvaras (34 valstiečių ūkiai), sujungtas su Turgelių palivarku (iš viso apie 1640 ha). Valdė prezidentas, juo buvo pats dvaro savininkas bei valstiečių seimas, galiojo savi įstatymai, buvo leidžiami savo pinigai, net turėjo savą kariuomenę bei buvo panaikintas lažas. Valstybę netgi oficialiai pripažino Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius. Tačiau pasklidus gandams, (kurie deja, vėliau ir pasitvirtino) kad Rusija ruošiasi užimti žemes, respublikos įkūrėjas Pavlovo respubliką išmainė į dvarą Saksonijoje. Ir deja, naujasis vadovas nepratęsė respublikos veiklos.

Šiandien, nors ir belikę tik dvaro griuvėsiai, tačiau atrodo įspūdingai ir verti dėmesio.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šalčininkų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Merkinė [3]
Adresas: Viršutinė g. 1A, Merkinė, Turgelių sen., Šalčininkų r. sav.
NEveikianti

Pavlovo respublikos koplytėlė nuotraukose:

Pavlovo respublikos koplytėlė | Autorius: vietoves.lt  Pavlovo respublikos koplytėlė | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie moteris..... Ar žinote, kad paprašius parodyti rankas, vyrai sąžiningai ištiesia delnus. Moterys ištiesia rankas delnais žemyn tikriausiai tam, kad pademonstruotų nepriekaištingą manikiurą ir žiedus su brilian
Užuojautų reiškimo etika!..Jeigu nerandi tinkamo užuojautos žodžio, — geriau paspausk nukentėjusiems ranką, priglausk juos prie širdies tyliai, be žodžių. Graudus žvilgsnis, nuoširdus pabučiavimas bus geriausiai išreikšta užuoj
Kalėdinės kompozijos..... Prieš kalėdas, dažną kamuojantis klausimas... kaip papuošti namus ar kambarį, kaip pasidaryti kažkokią kalėdinę dekoraciją ir pan..