» Patašinės Šv. Kryžiaus bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Patašinės Šv. Kryžiaus bažnyčiaTai katalikų bažnyčia, stovinti Marijampolės savivaldybėje, Patašinės kaime, apie 3,5 km į rytus nuo Marijampolės, 0,8 km į pietus nuo kelio  A16  Vilnius–Prienai–Marijampolė. Įrengta 1993 m. tipiniame name, buvusios prieškaryje koplyčios vietoje.

Prieškario laikais Patašinėje buvo įsikūrę marijonų vienuoliai, kurie pastatė koplyčią, daugumos vadintą šv. Kryžiaus bažnytėle. Joje vykdavo pamaldos, įvairios religinės apeigos. Čia meldėsi ne tik vienuoliai ir Patašinės kaimo gyventojai, bet ir aplinkinių kaimų tikintieji. Koplyčia nebuvo labai didelė, tačiau aukšta, iš viršaus nutinkuota ir nudažyta žalia spalva. Viduje buvo įrengtas Šv. Marijos širdies altorėlis, klausykla išpažintims išklausyti, klauptai. Sienas puošė paveikslai su šventųjų gyvenimo vaizdais. Koplyčioje buvo ir nedidelė biblioteka. Čia kauptos ne tik religinio turinio, bet ir pasaulietinės knygos. Patašinėje nuolat gyveno kunigas.

1949 m. koplyčia buvo uždaryta ir neprižiūrima palaipsniui sunyko. Įsibėgėjus Atgimimui - 1990 metais Patašinės tikinčiųjų iniciatyva pradėta atstatinėti maldos namus, kurie 1993 m. gegužės 23 d. buvo iškilmingai atšventinta, atstatyta iki karo buvusi parapija.

Atšventinimo iškilmėse dalyvavo vyskupas Juozas Žemaitis, monsinjoras Alfonsas Svarinskas, giedojo tremtinių ir Marijampolės Mažosios bazilikos chorai. Iškilmingų mišių metu buvo teikiamas Sutvirtinimo sakramentas Patašinės jaunimui.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Marijampolės dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Marijampolės savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vyšnialaukio g. 11, 69104 Patašinė, Marijampolės sen., Marijampolės sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 12 val.

ATLAIDAI:
šv. Kryžiaus Išaukštinimo – rugsėjo 14 d. (Keliama į sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie vaikus..... Aš mergytė kaip pupa, Po kiemelį opa pa! Žasinėlį sutikau, Labas rytas jam sakau. Žasinėli tu nepyk, Man šonelių negnaibyk...
16 būdų praskaidrinti kasdienybę..... 14. Pasiimdamas pinigus iš bankomato, garsiai šaukite - Bingo! Aš laimėjau! Aš laimėjau! Jau trečią kartą!!!!
MEGA akvariumas Kaune..... tai didžiausias ir aukščiausias akvariumas Lietuvoje, 10 m aukščio ir 4 m pločio, jo ilgis 11 m, vandens talpa – 170 tūkst. litrų, akvariumo storis net 30 cm..