» Patašinės Šv. Kryžiaus bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Patašinės Šv. Kryžiaus bažnyčiaTai katalikų bažnyčia, stovinti Marijampolės savivaldybėje, Patašinės kaime, apie 3,5 km į rytus nuo Marijampolės, 0,8 km į pietus nuo kelio  A16  Vilnius–Prienai–Marijampolė. Įrengta 1993 m. tipiniame name, buvusios prieškaryje koplyčios vietoje.

Prieškario laikais Patašinėje buvo įsikūrę marijonų vienuoliai, kurie pastatė koplyčią, daugumos vadintą šv. Kryžiaus bažnytėle. Joje vykdavo pamaldos, įvairios religinės apeigos. Čia meldėsi ne tik vienuoliai ir Patašinės kaimo gyventojai, bet ir aplinkinių kaimų tikintieji. Koplyčia nebuvo labai didelė, tačiau aukšta, iš viršaus nutinkuota ir nudažyta žalia spalva. Viduje buvo įrengtas Šv. Marijos širdies altorėlis, klausykla išpažintims išklausyti, klauptai. Sienas puošė paveikslai su šventųjų gyvenimo vaizdais. Koplyčioje buvo ir nedidelė biblioteka. Čia kauptos ne tik religinio turinio, bet ir pasaulietinės knygos. Patašinėje nuolat gyveno kunigas.

1949 m. koplyčia buvo uždaryta ir neprižiūrima palaipsniui sunyko. Įsibėgėjus Atgimimui - 1990 metais Patašinės tikinčiųjų iniciatyva pradėta atstatinėti maldos namus, kurie 1993 m. gegužės 23 d. buvo iškilmingai atšventinta, atstatyta iki karo buvusi parapija.

Atšventinimo iškilmėse dalyvavo vyskupas Juozas Žemaitis, monsinjoras Alfonsas Svarinskas, giedojo tremtinių ir Marijampolės Mažosios bazilikos chorai. Iškilmingų mišių metu buvo teikiamas Sutvirtinimo sakramentas Patašinės jaunimui.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Marijampolės dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Marijampolės savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vyšnialaukio g. 11, 69104 Patašinė, Marijampolės sen., Marijampolės sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 12 val.

ATLAIDAI:
šv. Kryžiaus Išaukštinimo – rugsėjo 14 d. (Keliama į sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Virgilijus Alekna..... V. Aleknos asmeninis rekordas – 73,88 m. 2008 m. gegužės 20 d. Čekijoje vykusiose žymaus čekų disko metiko Ludviko Daneko memorialo varžybose
Eilėraščiai apie daiktus..... neįsivaizduoju, kas žmones pastūmėja sukurti eilėraštį apie kažkokį tai daiktą, bet matyt, įkvėpti kūrybai gali ir, sakykim, plyta
1981-ųjų metų poezija..... tai 1981-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlom paskaityti ir pajusti tų metų kūrybos dvasią :)