» Pašušvio Visų Šventųjų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pašušvio Visų Šventųjų bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Pašušvio miestelyje, 3,5 km į šiaurės vakarus nuo Grinkiškio, prie Šušvės ir jos dešiniojo intako Zadikės santakos. Pašušvio dvaro savininkas Šimkovičius-Vnučka 1553 m. pastatė bažnyčią ir skyrė dalį turto jai išlaikyti.

Apie 1566 m. įkurta parapija. Bažnyčia ir jos turtas 1589 m. atiteko evangelikams reformatams. Juos globojo Sofija Vnučkienė. Ji 1584 m. paskyrė mokyklai ir pamokslininkui išlaikyti 17 valakų žemės. Iki 1592 m. katalikų kunigas Jonas Soroka iš Pašušvio išvarytas.

Grinkiškio klebonas P. Daukša bylinėjosi dėl bažnyčios susigrąžinimo. Ją atgauti pavyko 1665 m. Klebonas D. Straševičius 1767 m. pastatė kleboniją, 1770 m. – prieglaudos namus. Jis su broliu Mikalojumi dovanojo 30 000 auksinų 4 kunigams išlaikyti 1793–1798 m. perstatyta mūrinė bažnyčia, 1795 m. – mūrinė 3 tarpsnių varpinė. Įsteigta altarija. Vėliau Jonas Straševičius įkūrė antrą altariją. Mirus 1805 m. kunigui D. Straševičiui, vyskupas Juozapas Arnulfas Giedraitis bažnyčios pajamas skyrė Varnių kunigų seminarijai, algą klebonui privalėjo mokėti seminarija.

Bažnyčiai 1832 m. priklausė jurisdika miestelyje, Kačiuškių ir Vedreikių kaimai. Pašušvyje 1841 m. gyveno 4 kunigai. XIX a. pradžioje-1863 m. veikė parapinė mokykla, 1910–1914 m. – Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius.

Bažnyčia turi liaudiškai traktuotų renesanso ir klasicizmo bruožų, lotyniško kryžiaus plano, su trisiene apside ir bokšteliu navos ir transeptų sankryžoje. Šventorius apjuostas mūrine tvora su geležiniais vartais. Jame palaidotas kunigas Matas Miežinis (1850–1929), kurio pastangomis 1894 m. išleistas jo dėdės Mykolo Miežinio keturkalbis žodynas.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Radviliškio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Radviliškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Dvaro g. 3, Pašušvys, Grinkiškio sen., Radviliškio r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 12.30 val.
Šeštadieniais ir šiokiadieniais – pagal susitarimą.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Doug Landis menas..... Doug Landis - menininkas, nors po avarijos yra paralyžiuotas nuo kaklo žemyn, bet piešia nuostabius paveikslus ir juos piešia, ne bet kaip, o pieštuką laikydamas burnoje
Šriftų tvarkymas Windows operacinėje sistemoje ..... kažkada buvo gavę klausimą - kaip įkišti šriftą į wordą - ogi visiškai paprastai, tiesiog nutempti ttf failiuką į šriftų papkę ir viskas :)
Susan Magdalane Boyle..... Susan Magdalane Boyle - g. 1961 m. balandžio 1 d. – britų dainininkė, išgarsėjo 2009 m. sudalyvavusi talentų realybės šou Britain’s Got Talent ir užėmusi 2-ą vietą. Tais pačiais metais išlei