» Papilių kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Papilių kapinių koplyčiaTai koplyčia, veikianti Papilių kaime, Anykščių rajone, senosiose kaimo kapinėse, už 50 m į vakarus nuo Pelyšos (Viešintos intako) kairiojo kranto, prie kelio 1211 Viešintos–Papiliai–Pelyšėlės I. Priklauso Surdegio Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijai.

Koplyčioje vyksta pamaldos, kasmet rugsėjo 8 d. rengiami metiniai Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai (Žolynėlė).

Koplyčią supa veikiančios kapinės, kurios laikomos seniausiomis ir turtingiausiomis Surdegio parapijoje. Koplyčioje yra trys altoriai, kaip manoma, ne vietinės kilmės – atvežti iš kitų religinių pastatų, kaip ir Kryžiaus kelio stotys, perkeltos iš senosios Šimonių bažnyčios (Kupiškio raj.).

Medinę koplyčią 1763 m. pastatė dvarininkas Fortunatas Bilevičius, po gaisro ji atstatyta 1818 m., keliskart remontuota ir atnaujinta. Buvo įrengta klebonija. Mūrinė mauzoliejinė koplyčia pastatyta 1845 m. Ukmergės apskrities dvarininkų Jono Duraso ir jo žmonos Otilijos Bilevičiūtės-Durasienės palaikams.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Anykščių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Anykščių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Papiliai 3, Viešintų sen., Anykščių r. sav.
Koplyčią supa Papilių kaimo senosios kapinės.

Pamaldos:
ATLAIDAI:
Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai (Žolynėlė) - rugsėjo 8 d.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Žilvinas Žvagulis..... Vo pasakyk, ar tu ateisi, Suklykus pempe ant dirvono? Aš tau runkelę vel išteisiu, Ir mūsų meilė bus be muonų..
Gražūs žodžiai atminimams..... Tyliai už lango rauda mėnulis, Man daros kažko taip ilgu. Noreciau menulio paklausti, Ar neužmiršai manes dar tu?
Orginaliausia pavardė Lietuvoje..... pavardė žmogui itin svarbi, ji lydi visur ir visada. Jei pavardė keista, iš tikrųjų sunku susigyventi, bet, turbūt nieks nepaneigs išskirtinė pavardė turi ir tam tikro žavesio