» Papilio evangelikų reformatų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Papilio evangelikų reformatų bažnyčia
Papilio evangelikų reformatų bažnyčia © vietoves.lt

Tai veikianti evangelikų reformatų bažnyčia Papilyje, Biržų rajone. Papilio parapija - viena seniausių Lietuvos evangelikų reformatų parapijų, istoriniuose šaltiniuose minima nuo 1593 m. Buvo viena iš svarbių Biržų - Dubingių kunigaikščių Radvilų tėvonijos žemių. Dabartinė bažnyčia pastatyta 1785 m.

2004-12-31 bažnyčia įrašyta į Kultūros paveldo registrą ir priklauso Papilio evangelikų reformatų bažnyčios statinių kompleksui.

Kristupas Radvila Perkūnas perstatė Papilio dvarą, rūpinosi reformatų bažnyčios statybomis. 1595 m. jis suteikė savarankiškas fundacijas Papilio reformatų bažnyčiai ir prie jos įkurtai parapinei mokyklai. Dėkingi papiliečiai 2009 m. ant reformatų bažnyčios sienos prieš Petrines (dabartinė Papilio bažnyčia pašventinta 1785 m. birželio 29 d.) atidengė paminklinę lentą Kristupui Radvilai Perkūnui.

Papilio evangelikų reformatų parapija buvo antra pagal tikinčiųjų skaičių ne tik Biržų krašte, bet ir visoje nepriklausomos Lietuvos reformatų bendruomenėje.

Bažnyčia vienanavė, stačiakampio plano. Pastato vakariniame gale kyla aukštas, masyvus kvadratinio plano bokštas, užbaigtas aštuonkampe piramidine smaile. Lygių jo sienų ašyse palikti maži langeliai. Apačia akcentuota santūrių renesansinių formų portalu, kuris įkomponuotas bažnyčios centrinėje ašyje. Portalą sudaro dvi dalys: durų angą su šiek tiek išlenktu viršumi juosia tiesios mentės, užbaigtos nesudėtingo profilio karnizu. Greta – lipdytinės grakštesnės mentės su suplotomis elipsėmis ir viduryje nutrauktu sandriku. Presbiterijos bei apsidės kampuose stiepiasi du liekni, aklini kvadratinio plano bokšteliai su grakščiais pleištiniais šalmais ir kaltinėmis saulutėmis.

Interjeras kaip ir fasadai lakoniškas. Lygių baltintų sienų fone išsiskiria originali, triumfo arką primenanti altoriaus pertvara – trys arkos, atremtos į suporintas kolonėles, ir karūna apvainikuota išlanka viršuje. Pertvaroje nutapyti Šventraščio tekstai, augaliniai motyvai, girliandos. Kairėje navos pusėje yra taurės formos medinė sakykla su ažūriniu stogeliu.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Biržų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Papilys [2]
Adresas: Rožių g. 42, 41224 Papilys, Papilio sen., Biržų r. sav.

Papilio evangelikų reformatų bažnyčia nuotraukose:

Papilio evangelikų reformatų bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Papilio evangelikų reformatų bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Papilio evangelikų reformatų bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Trafaretai langams..... norint sukurti kalėdinę bei šventinę nuotaiką namuose.. puikus sprendimas - langų puošimas įvairiais kalėdinių bei žieminių motyvų karpiniais. Tad, ieškant sau, susidarė gan nemažas ir puikus traf
Calvin Nicholls popierinės skulptūros..... Calvin Nicholls - menininkas kuriantis nuostabius paveikslus bei skulptūras iš popieriaus skiautelių.
Lietuvos liaudies buities muziejus..... tai muziejus po atviru dangumi, atidarytas 1974 m. Rumšiškėse, prie Pravienos upelio žiočių, Kauno marių pakrantėje. Tai didžiausias ir žinomiausias tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje, beto