» Papilės Šv. Juozapo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Papilės miestelyje, Ventos dešiniajame krante. Turi neogotikos bruožų. Iki 1842 m. Papilė priklausė Žemaičių vyskupams. Pirmoji bažnyčia pastatyta 1493 m., nauja – 1791 m. Jai 1806 m. priklausė šie kaimai: Auksūdys, Barystės ir Kalniškiai. 1804–1862 m. veikė parapinė mokykla.

Papilės klebonas Vincentas Ulinskis po 1863 m. sukilimo ištremtas į Sibirą. Vidaus reikalų ministerija, surinkus pusę sąmatoje numatytų pinigų, 1879 m. leido statyti naują mūrinę bažnyčią.

Kunigo Juozo Ambrazevičiaus ir parapijiečių rūpesčiu 1887 m. pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia. 1915 m. išgriauta bažnyčios siena, nuardytas stogas, sunaikinti vargonai, sudegė prieglauda. Iki 1920 m. bažnyčia suremontuota. Per Antrąjį pasaulinį karą numušti bokštai. Po karo atstatyti, tik žemesni. Bažnyčia turi neogotikos bruožų, kryžminio plano, dvibokštė. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Jame palaidotas kunigas Juozapas Butkus (1903–1985), religinių giesmių autorius, Sibiro tremtinys.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Akmenės dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Akmenės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: J. Basanavičiaus g. 4, Papilė, 85234 Akmenės r.
Tel: (425) 32938

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Menas iš arbūzų..... Dauguma arbūzus valgo, o štai menininkai, iš arbūzo dar ir kuria nuostabias figūras, tikrus meno kūrinius... įspūdinga :)
Atsiprašymo žodžiai..... Atleisk, Kad aš tavimi tikėjau... Mylėjau taip, kaip aš mokėjau... Dabar tariu aš tau sudie ir aš prašau - Neskaudink man širdies
Kalėdinės dekoracijos iš sagų..... įvairių žaisliukų iš sagų rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdiniams žaisliukams..