» Panevėžio Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Panevėžio Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo koplyčiaTai koplyčia, esanti Panevėžyje, Marijonų g. 24. Nuo 1992 m. koplyčios ir marijonų vienuolyno pastatų kompleksas yra nekilnojamojo kultūros paveldo objektas.

Vienuoliai marijonai apsigyveno Panevėžyje 1927 m. prie Švč. Trejybės bažnyčios, o 1939 m. Generolas A. Cikota pastatė noviciato mūrus ir koplyčią vyskupo K. Paltaroko duotame sklype. 1939 m. rugpjūčio 15 d. (Žolinėje) vyskupas K. Paltarokas koplyčią pašventino suteikdamas jai Švč. M. Marijos Nekaltojo prasidėjimo vardą.

Koplyčia turėjo tris altorius. Didžiajame – gražus kryžius, po juo – Švč. M. Marijos paveikslas. Šoniniai altoriai – vienas šv. Juozapo, kitas šv. Aloyzo paveikslais papuošti. Paveikslai – originalūs stacijų kryžiaus formos. Marijonų vienuolynas tarybiniais laikais buvo uždarytas, palikta koplyčia ir keletas kambarių kunigams.

Iki 1947 metų rektoriumi buvo kunigas marijonas Pranciškus Račiūnas. 1947 m. nacionalizuota likusi vienuolyno dalis ir koplyčia. Teigiama, kad tuomet vienuolyno patalpose veikė rusakalbis vaikų darželis, buvo kažkokie tarybinių organų kabinetai. Koplyčioje buvo įsikūręs archyvas (archyvo saugyklos). Archyvo saugyklos čia buvo iki 1980 metų, kai buvo pastatytas naujas archyvo pastatas. Nuo 1970 m. iki 1992 m. vienuolyne buvo dailės mokykla, nuo 1980 m. – ir koplyčioje.

Atgimimo laikais vienuolynas ir koplyčia sugrąžinti Bažnyčiai. Čia vėl įsikūrė vienuoliai marijonai. Koplyčiai atnaujinta ir 1992 m. rugsėjo mėn. iš naujo pašventinta. Dirbo 2 tėvai marijonai: Hiliaras Misūnas ir Kastytis Ramanauskas. Nuo 1997 m. – kun. Petras Kavaliauskas MIC, nuo 2004 m. – Kęstutis Brilius MIC.

2002 m. vienuolyno pastatas perduotas Panevėžio vyskupijai. 2003-2004 m. atliktas kapitalinis remontas. Naujai įrengtos patalpos, čerpėmis uždengtas stogas, virš stogo atnaujinta apžvalgos aikštelė. Vienuolyne atidarytas Panevėžio vyskupijos Sielovados centras (Katechetikos, Šeimos ir Jaunimo centrai su auditorijomis ir salėmis; taip pat skautų, ateitininkų, Maltos ordino ir Gausių šeimų bendrijos būstinės). Dalis patalpų prie koplyčios palikta vienuoliams marijonams.

Nuo 2010 m. liepos 1 d. vienuoliai marijonai, nepaprastai mažėjant jų gretoms, nutarė pasitraukti iš Panevėžio. Visas patalpas ir koplyčią perdavė Panevėžio vyskupijai. Nuo to laiko Panevėžio Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo rektoratą aptarnauja Panevėžio vyskupijos kunigai.

1992-12-29 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Panevėžio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Panevėžio miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Panevėžys [12]
Adresas: Marijonų g. 24 LT-35129 Panevėžys.
Tel: (620) 27 221

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Pirmadieniais: 8.00 val.
Antradieniais - šeštadieniais: 17.30 val.
Sekmadieniais: 9.00 ir 11.00 val.
Švč. Sakramento adoracija kiekvieną dieną (išskyrus sekmadienį ir pirmadienį) - 16.30 val.
Koplyčia atidaroma ir išpažinčių klausoma vieną valandą prieš Šv. Mišias.

ATLAIDAI:
Švč. M. Nekaltojo Prasidėjimo (titulo) – gruodžio 8 d.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Lietuviškų simbolių žodynas!..... ar žinote ką simbolizuoja pvz. elnias? įdomu, dirstelkite :)
Faktai apie kavą..... Ar žinote, kad jeigu kavos išgeriama daug, ją patariama gerti kartu su saldumynais ar kokiais nors kitais riebiais produktais, nes jie sustiprins gerąsias kavos savybes ir silpnins blogąsias.
Faktai apie ateivius..... Ar žinote, kad terminas "neatpažintas skraidantis objektas" pirmą kartą paminėtas viename JAV oro pajėgų pranešime, kuris buvo pateiktas treji metai po to, kai 1947-ųjų birželį Vašingtono valstijo