» Panaros Dievo Gailestingumo koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Panaros Dievo Gailestingumo koplyčiaTai Pilnų namų bendruomenės (katalikų asociacijos, siekiančios vienuolijos statuso) reikmėms skirti maldos namai, esantys Varėnos rajone, Merkinės seniūnijoje, Panaros kaime, 0,5 km į vakarus nuo kelio 2519 Druskininkai–Liškiava–Panara–Jonionys (neprivažiavus kaimo riboženklio nuo kelio 133 Merkinė–Leipalingis pusės, prie miško kelio pastatytas kryžius ir rodyklė).

Koplyčia pradėta statyti 2009 m. birželio 15 d., kertinis akmuo pašventintas liepos 4 d., spalio 25 d. pašventinti trys iš Lenkijos atkeliavę varpai, o tų pačių metų gruodžio 24 d. paaukotos pirmosios šv. Mišios. 2010 m. rugsėjo 19 d. pašventi pastatyta koplyčia, iškilmėms vadovavo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.

Pirmame aukšte yra koplyčios patalpos, o rūsyje įrengtos kitos pagalbinės patalpos: kunigo kambarys, susirinkimų kambarys, skalbykla, katilinė ir kitos pagalbinės ūkinės patalpos. Koplyčia yra mažai energijos naudojantis statinys. Maldininkus ir smalsuolius iš visos Lietuvos į Panaros kaimą miške netoli Merkinės traukia sekmadieninės vidinio išgydymo pamaldos ir galimybė asmeniškai pabendrauti su Pilnų namų bendruomenės įkūrėju kunigu Valerijumi Rudzinsku.

Pilnų namų bendruomenė Panaroje yra besikurianti katalikų vienuolija, veiklą vykdanti nuo 1997 m. Jo tikslas - kad turintis problemų žmogus, apsigyvenęs bendruomenėje, būtų evangelizuotas, priimtų tikėjimą, pradėtų vaduotis iš priklausomybių ir rengtųsi sugrįžti į savarankišką gyvenimą arba pasišvęstų bendruomenėje atliekamai tarnystei. Bendruomenė vadovaujasi tradicine vienuolynuose įprasta dienotvarke (regula). Nuo savo įsikūrimo dienos bendruomenė vykdo socialinę – psichologinę reabilitaciją priklausomybės ligomis (alkoholizmu, narkomanija) sergantiems asmenims.

2001 m. liepos 2 d. patvirtino bendruomenės įstatus ir suteikė jai bažnytinio juridinio asmens statusą.

Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Varėnos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Parko g. 23, Panara, Merkinės sen., Varėnos r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Orginaliausia pavardė Lietuvoje..... pavardė žmogui itin svarbi, ji lydi visur ir visada. Jei pavardė keista, iš tikrųjų sunku susigyventi, bet, turbūt nieks nepaneigs išskirtinė pavardė turi ir tam tikro žavesio
Durbės mūšis..... Kautynės įvyko 1260 m. liepos 13 d. prie Durbės ežero netoli Liepojos. Manoma, kad žemaičiams vadovavo kunigaikštis Treniota. Mūšis baigėsi visiška žemaičių pergale
Sudoku.... sudoku - tai japoniški skaičių galvosūkiai, puiki mankšta smegenims, lavina loginį mąstymą, patartina spręsti ir mažiems ir dideliems :)