» Panaros Dievo Gailestingumo koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Panaros Dievo Gailestingumo koplyčiaTai Pilnų namų bendruomenės (katalikų asociacijos, siekiančios vienuolijos statuso) reikmėms skirti maldos namai, esantys Varėnos rajone, Merkinės seniūnijoje, Panaros kaime, 0,5 km į vakarus nuo kelio 2519 Druskininkai–Liškiava–Panara–Jonionys (neprivažiavus kaimo riboženklio nuo kelio 133 Merkinė–Leipalingis pusės, prie miško kelio pastatytas kryžius ir rodyklė).

Koplyčia pradėta statyti 2009 m. birželio 15 d., kertinis akmuo pašventintas liepos 4 d., spalio 25 d. pašventinti trys iš Lenkijos atkeliavę varpai, o tų pačių metų gruodžio 24 d. paaukotos pirmosios šv. Mišios. 2010 m. rugsėjo 19 d. pašventi pastatyta koplyčia, iškilmėms vadovavo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.

Pirmame aukšte yra koplyčios patalpos, o rūsyje įrengtos kitos pagalbinės patalpos: kunigo kambarys, susirinkimų kambarys, skalbykla, katilinė ir kitos pagalbinės ūkinės patalpos. Koplyčia yra mažai energijos naudojantis statinys. Maldininkus ir smalsuolius iš visos Lietuvos į Panaros kaimą miške netoli Merkinės traukia sekmadieninės vidinio išgydymo pamaldos ir galimybė asmeniškai pabendrauti su Pilnų namų bendruomenės įkūrėju kunigu Valerijumi Rudzinsku.

Pilnų namų bendruomenė Panaroje yra besikurianti katalikų vienuolija, veiklą vykdanti nuo 1997 m. Jo tikslas - kad turintis problemų žmogus, apsigyvenęs bendruomenėje, būtų evangelizuotas, priimtų tikėjimą, pradėtų vaduotis iš priklausomybių ir rengtųsi sugrįžti į savarankišką gyvenimą arba pasišvęstų bendruomenėje atliekamai tarnystei. Bendruomenė vadovaujasi tradicine vienuolynuose įprasta dienotvarke (regula). Nuo savo įsikūrimo dienos bendruomenė vykdo socialinę – psichologinę reabilitaciją priklausomybės ligomis (alkoholizmu, narkomanija) sergantiems asmenims.

2001 m. liepos 2 d. patvirtino bendruomenės įstatus ir suteikė jai bažnytinio juridinio asmens statusą.

Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Varėnos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Parko g. 23, Panara, Merkinės sen., Varėnos r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie lietsargius..... Senoviniai piešiniai liudija, kad lietsargiai (skėčiai) buvo naudojami jau daugiau nei prieš keturis tūkstančius metų: Egipte, Asirijoje, Kinijoje, Japonijoje.
Faktai apie žiurkes..... Ar žinote, kad žiurkės gali nuplaukti pusę mylios, išbūti vandenyje net trejetą parų.
Pamokančios patarlės..Nemalonumai kyla ne dėl to, kad darome blogai, o dėl piktnaudžiavimo gerumu. [Prancūzų patarlė]