» Paluobių Šv. Angelų Sargų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Paluobių Šv. Angelų Sargų bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Paluobių kaime, 7 km į šiaurės rytus nuo Griškabūdžio, 1 km į šiaurę nuo Griškabūdžio-Zapyškio kelio. Griškabūdžio klebonas 1795 m. Paluobiuose pastatė koplyčią ir į ją retkarčiais atvažiuodavo pamaldų laikyti.

Iki 1856 m. pastatyta laikina bažnyčia ir į Paluobius perkeltas Žemosios Panemunes parapijos centras. Bažnyčia netrukus sugriuvo. 1908 m. pastatyti klebonijos trobesiai, pradėta rūpintis steigti parapiją, įsigyta liturginių reikmenų, rūbų, nupirkti vargonai. 1913 m. įsikūrė „Žiburio“ draugijos skyrius.

Kunigo Vinco Vizgirdos rūpesčiu 1915–1916 m. pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. 1970–1989 m. čia klebonavęs Pranas Račiūnas (16 metų kalintas) išdažė bažnyčią, suremontavo kleboniją, svirne įrengė etnografinį muziejėlį. Dabar bažnyčios parapijai vadovauja klebonas Juozas Kaminskas.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, vienabokštė, su šoniniais priestatais. Šventoriaus tvora medinė. Jame stovi dviaukštė medinė varpinė.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Šakių dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Šakių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bažnyčios g. 3, 71246 Paluobiai, Griškabūdžio sen., Šakių r. sav.
Tel: (345) 4 97 72

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 9, 11 val.
Šeštadieniais – 10 val.
Pirmadieniais–penktadieniais – 19.30 val. (nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 10 d. – 9 val.).

ATLAIDAI:
Žolinės (Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų) – rugpjūčio 15 d. 9, 11, 13 val.
šv. Angelų Sargų – spalio 2 d. 9, 12 val. (Keliama į sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Violetinė spalva nuotraukose..... nežinia ar tai blogai ar gerai, bet būtent violetinė labiausiai šiuo metu "linksniuojama" spalva, tačiau.. kaip bebūtų, tai graži spalva
Šriftų tvarkymas Windows operacinėje sistemoje ..... kažkada buvo gavę klausimą - kaip įkišti šriftą į wordą - ogi visiškai paprastai, tiesiog nutempti ttf failiuką į šriftų papkę ir viskas :)
Velykiniai prietarai..... Kad namuose visus metus būtų skalsa, pirmąjį nuluptą kiaušinį prie Velykų stalo supjaustyk į tiek dalių, kiek už stalo sėdi žmonių, visiems jiems po dalelę to kiaušinio padalink..