» Paluobių Šv. Angelų Sargų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Paluobių Šv. Angelų Sargų bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Paluobių kaime, 7 km į šiaurės rytus nuo Griškabūdžio, 1 km į šiaurę nuo Griškabūdžio-Zapyškio kelio. Griškabūdžio klebonas 1795 m. Paluobiuose pastatė koplyčią ir į ją retkarčiais atvažiuodavo pamaldų laikyti.

Iki 1856 m. pastatyta laikina bažnyčia ir į Paluobius perkeltas Žemosios Panemunes parapijos centras. Bažnyčia netrukus sugriuvo. 1908 m. pastatyti klebonijos trobesiai, pradėta rūpintis steigti parapiją, įsigyta liturginių reikmenų, rūbų, nupirkti vargonai. 1913 m. įsikūrė „Žiburio“ draugijos skyrius.

Kunigo Vinco Vizgirdos rūpesčiu 1915–1916 m. pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. 1970–1989 m. čia klebonavęs Pranas Račiūnas (16 metų kalintas) išdažė bažnyčią, suremontavo kleboniją, svirne įrengė etnografinį muziejėlį. Dabar bažnyčios parapijai vadovauja klebonas Juozas Kaminskas.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, vienabokštė, su šoniniais priestatais. Šventoriaus tvora medinė. Jame stovi dviaukštė medinė varpinė.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Šakių dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Šakių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bažnyčios g. 3, 71246 Paluobiai, Griškabūdžio sen., Šakių r. sav.
Tel: (345) 4 97 72

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 9, 11 val.
Šeštadieniais – 10 val.
Pirmadieniais–penktadieniais – 19.30 val. (nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 10 d. – 9 val.).

ATLAIDAI:
Žolinės (Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų) – rugpjūčio 15 d. 9, 11, 13 val.
šv. Angelų Sargų – spalio 2 d. 9, 12 val. (Keliama į sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip taupiai naudoti elektrą?..... mokslininkai apskaičiavo, kad apšvietimui tenka nuo 15 iki 50 proc. visos suvartojamos elektros
10 mūsų klausimų European Hit Radio muzikos redaktoriui..Mūsų radijas groja tik tas dainas, kurios yra oficialiuose Europos šalių singlų topuose. Tai – dainos, kurias įvertino pinigais milijonai europiečių. Taip pat grojame tas dainas, kurias pristato...
10 mūsų klausimų RAP.lt Radio nemiegančiam kūrėjui Simui..Rap.lt jau savaitę kaip reiškia daug įdomaus gyvenimo, tikimės tai virs mėnesiu, metais o kai švęsim jubiliejų ir Jus pakviesim ir klausysimės kartu...