» Palonų Dievo Apvaizdos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Palonų Dievo Apvaizdos bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Palonų miestelyje, 4,5 km į šiaurės rytus nuo Baisogalos geležinkelio stoties, Palono (Kiršino dešiniojo intako) dešiniajame krante. Palonų koplyčia minima 1782 m.

Jai 1788 m. dovanoti 25 margai žemės, tapo Baisogalos parapijos filija. Kunigas Liudas Adomauskas (1880–1941) 1918–1919 m. buvo Palonų filialistas. Jis čia su kitais suorganizavo bolševikų tarybas, 1921 m. atsisakė kunigystės. Į Palonus 1927 m. paskirtas kunigas Mykolas Ruseckas pats suprojektavo bažnyčią ir kleboniją.

Iki 1935 m. pastatyta klebonija, 1939 m. – akmenų mūro bažnyčia. Bažnyčia stačiakampio plano, su apside, bebokštė. Šventoriuje stovi medinė varpinė.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Radviliškio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Radviliškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Palono g. 34, 82282 Palonai, Baisogalos sen., Radviliškio r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 10.00 val.
Šeštadieniais ir šiokiadieniais – pagal susitarimą


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

2021 m. nedarbo dienos..... tad, kiek laisvų dienų turėsime 2021-aisiais metais? Pasirodo, kad 2021-aisiais turėsime net 4 "ilguosius savaitgalius"...
E-atvirukai TIK vyrams..... gražūs ir šilti e-atvirukai, skirti tik vyrams - įvairiausiomis progomis ir bet kokiam skoniui - sveikink ir būsi pasveikintas :))
Kiaušinių marginimas kinrožių arbata..... taigi šiemet, bandžiau patikrinti ar galima ir kokią kiaušinio spalvą galima išgauti su kinrožių žiedlapių arbata.. rezultatas ne tai kad nenuvylė, bet jis netgi pritrenkė :))