» Palėvenėlės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Palėvenėlės Švč. Mergelės Marijos bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Palėvenėlės kaime, Lėvens dešiniajame krante, prie kelio į Alizavą. Parapija vadinama Palėvenėlės Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo parapija. 1769 m. pastatyta medinė koplyčia. Jai sudegus, dvaro savininkas Kazimieras Moigis 1803 m. pastatė mūrinę bažnyčią. 1851 m. pradėtos rašyti metrikų knygos.

1864–1904 m. Palėvenėlėje kunigavo Domininkas Šafronas, 1917–1920 m. – teologijos ir filosofijos mokslų daktaras Simonas Šultė (abu palaidoti šventoriuje). 1910 m. bažnyčia suremontuota, primūryta zakristija. Per Pirmąjį pasaulinį karą apdaužyta. Po karo suremontuota, pristatyta zakristija.

Iki 1926 m. Palėvenėlė buvo Kupiškio parapijos filija. 1923–1926 m. filialistas Stanislovas Baltrimas atnaujino bažnyčią, perdengė stogą, baigė statyti ūkinius trobesius, išrūpino Palėvenėlei parapijos teises.

Pirmasis klebonas Antanas Pauliukonis 1926–1929 m. išdažė bažnyčią, perdengė varpinę. Klebonas Kazimieras Pukenis 1932–1935 m. įsigijo bažnytinio inventoriaus, išmūrijo tvartą, klojimą. 1941–1947 m. klebonavo Bronius Jareckas. Jis atstatė per karą nuverstus bokštelius, 3 altorius, apdengė klebonijos stogą.

Bažnyčia klasicistinė, su baroko elementais, halinė (18,8 × 10,3 m), vienanavė, su 2 bokšteliais. Įrengti 3 altoriai. Šventorius akmens mūro. Priešais pagrindinį bažnyčios fasadą – iš plytų pastatyti santūrių formų varpinė - vartai (pastatyti 1803 m.), baltai tinkuoti ir įjungti į šventoriaus tvorą. Keturšlaitį stogą remia keturkampiai stulpai. Pagrindinio fasado stulpai sujungti segmentine arka. Pastogėje – klasicistinis kelių traukų karnizas.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Kupiškio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kupiškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Palėvenė [2]
Adresas: Lėvens g. 1, Palėvenėlė, Alizavos sen., Kupiškio r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais: 9 val.
Kitomis dienomis: pagal sutarimą.

ATLAIDAI:
Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo (titulo) – gruodžio 8 d. (keliama į artimesnį šeštadienį).
Švč. M. Marijos Paguodos – rugpjūčio paskutinį mėn. sekm.
Šv. Mykolo arkangelo – rugsėjo 29 d. (keliama į artimesnį sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Justino Marcinkevičiaus eilėraščiai ..... Šiandieną širdį pasivaikščioti išleisiu. Aš tai neisiu, aš tai niekur neisiu - Vakaras toksai, kad nėr kur dėtis: Ir toksai net neišreiškiamas pilnumas...
1955-ųjų metų poezija..... tai 1955-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlom paskaityti ir pajusti tų metų kūrybos dvasią :)
Faktai apie smegenis..... Ar žinote, kad nuo gimimo žmogaus galvos smegenyse jau yra apie 14 milijardų ląstelių, o jų skaičius iki mirties nedidėja.Priešingai sulaukus 25 metų kasdien sumažėja 100 000 ląstelių.Per minutę m