» Pakupelkio Šv. Mikalojaus sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pakupelkio Šv. Mikalojaus sentikių cerkvėTai rusų sentikių maldos namai Kelmės rajone, Šaukėnų seniūnijoje, Pagančiukų kaime, prie kelio 2112 Šaukėnai–Vaiguva–Kalniškiai, apie 5 km į pietvakarius nuo Šaukėnų. Priklauso Pakupelkio (Leonuvkos) sentikių religinei bendruomenei.

Šaukėnų krašte, aplinkui Dubėnus, Pakupelkį, Pagančiukus, Lykšilį, gyvena keliolika sentikių. Sentikiai per metus švenčia dvi pagrindines šventes – Šv. Trejybės (Troicą), atitinkančią katalikų Visų Šventųjų dieną ir Šv. Nikolajaus, vykstančią gegužės 22 d. Šio šventojo vardu pavadinta ir cerkvė Pagančiukų kaime, šalia Lykšilio. Senoji Pamario cerkvė Pakupelkyje pradėjo veikti 1907 m.

Vietos sentikių bendruomenė yra kentėjusi nuo daugelio įsilaužimų į cerkvę, ikonų ir kryžių vagysčių. Pastatas suremontuotas. Savivaldybė pagelbėjo uždengti cerkvės stogą. Statinio sienos sutvirtintos masyviomis atramomis, viduje įrengta plieno sija.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kelmės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Šaukėnų g. 27, 86390 Pagančiukai, Šaukėnų sen., Kelmės r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Švedų koplyčia
Švedų koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kryžių kalnas..... yra teigiama, kad kryžių kalne kryžiai statomi daugiau kaip 150 metų. Šiuo metu, yra maždaug 200 tūkst. įvairaus dydžio kryžių
Heather Hansen menas..Heather Hansen - menininkė iš Naujojo Orleano (angl. New Orleans) kurianti savotiškus paveikslus neįprastu būdu
Kalėdinės dekoracijos iš lempučių..... įvairių žaisliukų iš lempučių rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdiniams žaisliukams..