» Pakruojo sinagoga

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pakruojo sinagogaTai buvusi sinagoga stovinti Pakruojo rajone, Pakruojo seniūnijoje, Pakruojo miesto Kranto gatvėje.

Sinagoga buvo pastatyta 1801 metais, remontuota 1885, 1920 m., rekonstruota 1954 metais - įrengus kino teatrą išgriauta moterų galerija, panaikintas medinių lentų skliautas, sumūrytos naujos vidinės sienos, pakeistas išplanavimas, lauko sienos apšiltintos iš vidaus.

2010 metais pastatas buvo užkonservuotas - projekto autorė architektė Irena Staniūnienė, restauruota 2015-2016 m. - projekto autorius architektas Rimas Valeckas.

1992-05-05 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Pakruojo rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Pakruojis [2]
Adresas: Kranto g. 8, Pakruojis, Pakruojo sen., Pakruojo r. sav.
Belikę griuvėsiai

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip sukurti mandalą?..... ar žinote, kad mandala - puiki atsipalaidavimo priemonė, tad dirstelkime kaip ją susikurti.. ir po to išbandykite, tai itin smagu
Kalėdų istorija..... Tai senoji Saulės grįžimo šventė, kuri buvo žinoma daugelyje prieškrikšcioniškųjų Europos tautų. Tai žiemos tamsybių nugalėjimo šventė, tarytum naujųjų metų pradžia..
Eglutės papuošalai iš makaronų..... mėgstate makaronus, o ar žinote, kad ir net makaronais yra puošiamos kalėdinės eglutės. Na kaip sakoma, skonis subtilus dalykėlis, bet kodėl gi ne.. tai gali būti visai linksma, ypač jei žaisliuku