» Pakėvio Šv. Teklės bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pakėvio Šv. Teklės bažnyčiaTai buvusi katalikų bažnyčia Kelmės rajone, Pakėvio kaime, apie 4,5 km į pietryčius nuo Vaiguvos, prie kelio  158  Kelmė–Užventis , 0,5 km į vakarus nuo Pakėvio dvaro.
Pakėvio bažnyčia kartu su varpine ir mauzoliejine koplyčia kaimo kalnelyje sunyko paskutiniaisiais XX a. dešimtmečiais. Išlikę buvusios bažnyčios akmenų mūro sienos, koplyčios liekanos, keli kapai. Teritorija minimaliai sutvarkyta, pastatytas atminimo kryžius.

Mūrinė filinė Pakėvio bažnyčia pastatyta 1825 m. Jai suteiktas Apaštalo Pauliaus pasekėjos Šv. Teklės titulas. Maldos namų statyba rūpinosi Pakėvio dvaro savininkai Stanislovas Radavičiaus ar Teklė Radavičienė. Pakėvio filija 1851–1927 m. priklausė Šiluvos dekanato Vaiguvos parapijai, 1927–1940 m. – Kuršėnų dekanato Vaiguvos parapijai. Bažnytėlė buvo skirta tik mažos tikinčiųjų bendruomenės poreikiams tenkinti.

Pakėvio savininkai filiją laikė savo nuosavybe. Ji visų pirma atliko dvaro koplyčios, skirtos laidojimams ir šeimyninei maldai, funkcijas. Nuo pat įsikūrimo bažnyčia retai turėjo nuolatinį kunigą.

Vizitacijos aktuose nuo 1890 iki 1900 m. paminėta jos būklė tik kaip „patenkinama“. 1896 m. bažnyčia buvo paremontuota: vidus išbalintas, stogas perdengtas naujomis malksnomis, pagrindinis fasadas apkaltas naujomis lentomis, pastatytas naujas bokštelis, varpinė su dviem varpais. XX a. trečiajame dešimtmetyje bažnyčios būklė buvo suprastėjusi: ištrupėjęs vidaus tinkas, linkstančios lubų sijos, nesandarios lauko dvivėrės durys.

Manoma, kad bažnyčia pradėjusi nykti po 1874 m., kai mirė dvaro išlaikomas vikaras Karolis Brunonas Rimavičius, Pakėvyje su pertraukomis dirbęs apie 20 metų.

Bažnyčia buvusi sumūryta iš lauko akmenų (navos dalis su apside), baltai nutinkuota, aptverta tradicin-e akmenine tvora. Vėliau buvo pristatyta medinė dalis (prienavis su bokšteliu ant kraigo) priekiniame fasade. Pastatas nedidelio tūrio, salinis, dengtas dvišlaičiu stogu. Jo planas – stačiakampis, užbaigtas trisieniu. Manoma, jog statyta vietos meistrų, nes architektūroje vyrauja liaudiškos akmens mūro ir medinės statybos principai, ypač būdingi Vakarų Lietuvos regionui XIX a. I pusėje.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kelmės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Dvaro g. 44, 86414 Pakėvis, Vaiguvos sen., Kelmės r. sav.
Belikę griuvėsiai

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Pavasaris nuotraukose..... Pavasarį pražysta dauguma augalų, sugrįžta migruojantys paukščiai.. pavasarį atbunda ne tik gamta bet ir žmonės. Astronomiškai pavasaris prasideda pavasario lygiadieniu (apie kovo 20 d.)
Faktai apie ateivius..... Ar žinote, kad terminas "neatpažintas skraidantis objektas" pirmą kartą paminėtas viename JAV oro pajėgų pranešime, kuris buvo pateiktas treji metai po to, kai 1947-ųjų birželį Vašingtono valstijo
Faktai apie sniegą..... Šiaip sniegą mes matome baltą arba mėlynas, tačiau jo spalvų diapazonas kinta nuo geltonos ir oranžinės iki žalios ir netgi purpurinės. Nors iš tikrųjų sniegas yra bespalvis..