» Pajūriškių Šv. Roko koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pajūriškių Šv. Roko koplyčiaTai koplyčia Pajūriškių kapinėse, Pajūriškių kaime, Šilutės rajone, pastatyta 1880 metais, dar žinoma kaip Bikavėnų koplyčia. 2003 metais įregistruota kaip saugomas objektas.

Priklauso Vainuto Šv. Jono Krikštytojo parapijai. 1915 m. kai sudegė Žvingių bažnyčia, koplyčia buvo kiek padidinta ir iki 1939 m. tarnavo kaip pagrindiniai Žvingių parapijos maldos namai.

Koplyčia liaudiškos architektūros, dvibokštė, stačiakampio plano, salinė su trisiene apside, šlaitiniu stogu. Kvadratiniai, nuo žemės kylantys bokštai, virš stogo apkalti skardos lakštais, šiek tiek išsikišę į priekį ir šonus. Bokštų viršūnės užbaigtos aukštais, smailais, piramidiniais, dengtais skarda stogeliais su paprastos formos, ant pūstų postamentų kryželiais. Vidurinėje, tarp bokštų įsiterpusioje fasado dalyje yra stačiakampės dvivėrės durys, virš jo - dvigubas langas su pusapskritėmis sąramomis. Fasadą užbaigia trikampis frontonas. Šoniniuose fasaduose - po du aukštus langus, apsidos įstrižose sienose - po vieną langą.

Vasaros savaitgaliais bei tradicinių Šv. Roko atlaidų metu koplyčia atvira visiems norintiems užeiti. Kitu metu į ją galima patekti susitarus su Bikavėnų bendruomenės ar Žvingių parapijos atstovais.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Šilutės dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Šilutės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Pajūriškiai 12A, Vainuto sen., Šilutės r. sav.
Koplyčią supa Pajūriškių kapinės.

Pamaldos:
ATLAIDAI:
Šv. Roko atlaidai (apie rugpjūčio 16 d.).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdinės dekoracijos iš popieriaus..... įvairių žaisliukų iš popieriaus rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdiniams žaisliukams..
Gražūs žodžiai atsisveikinimams..... Atleisk, Kad aš tavimi tikėjau... Mylėjau taip, kaip aš mokėjau... Dabar tariu aš tau sudie ir aš prašau - Neskaudink man širdies
Moko akmuo..... tai akmuo - riedulys nupjauto kūgio formos prie Tauragnų–Kazitiškio kelio, Šeimaties kaime