» Pagirių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pagirių koplyčiaTai neogotikinė koplyčia Kėdainių rajone, Šėtos seniūnijoje, Pagirių miestelio kapinėse.

Koplyčia yra vietinės reikšmės kultūros paveldo objektas, įrašytas į LR kultūros vertybių registrą, turintis architektūrinę, memorialinę ir sakralinę vertę.

Pagirių miestelio kapinėse išlikusi koplyčia mena dvarininkų Montvilų giminę. 1823 m. (kituose šaltiniuose – 1827 m.) statyta kunigo Petraškos, o 1883 m. atnaujinta dvarininko Vincento Montvilos. Koplyčios sienoje yra ne tik atnaujinimo data, bet ir Montvilų palaikų kriptos.

Koplyčia stačiakampio plano, vienos navos, su pusapvale apside, varpo bokšteliu. Presbiterija įrengta iš šiaurės rytų pusės. Stogo viršūnes vainikuoja kaltos geležies kryžiai. Fasadų architektūrinis sprendimas - istorizmo stilistika, su neogotikos elementais. Šiaurės vakarų fasade įrengtos keturios kriptos ir antkapinės plokštės; memorialinė lenta koplyčios fundatoriui V. Montvilai apsidėje; memorialinė lenta virš pagrindinio įėjimo.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kėdainių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Pagiriai [3]
Adresas: Ramioji g. 10, 58484 Pagiriai, Šėtos sen., Kėdainių r. sav.
Koplyčią supa Pagirių miestelio kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Menas iš spalvoto popieriaus..... Įdomūs meno kūriniai iš spalvoto popieriaus..
Keisčiausi kalėdiniai papročiai..... Italijoje Kalėdų Senelis mainomas Kalėdų Raganomis. Anot senovės padavimų, būtent Kalėdų naktį pakyla raganos ir kitos dvasios, jeigu šluotos nebus paslėptos visos raganos sukils į dangų į sukels
Faktai apie augalus..... Ar žinote, kad tikrieji braškės vaisiai yra maži geltoni grūdeliai uogos paviršiuje. Raudonas minkštimas tėra žiedsostis.