» Pagėgių evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pagėgių evangelikų liuteronų bažnyčiaTai evangelikų liuteronų bažnyčia Pagėgiuose.

Bažnytinė valdžia 1922 m. miestelį pripažino bažnytinės apskrities centru, bet superintendento rezidenciją teko įkurti atokiame, 14 km į šiaurės vakarus nuo Pagėgių, Plaškių bažnytkaimyje. 1929 m. atvyko priekuliškis Martynas Šernius, keletą metų misijonieriavęs tolimoje Borneo saloje, po to kunigavęs Kudirkos Naumiesčio parapijoje.

1931 m. Pagėgių bendruomenei pripažintos savarankiškos parapijos teisės. 1933 m. vasario 19 d. pašventintas neprašmatnus, bebokštis, 20 m ilgio ir 10 m pločio statinys, suręstas per labai trumpą laiką.

1938 m. bažnyčia kiek pertvarkyta, pristatytas bokštas, įsigyti du garsiose Apoldos dirbtuvėse išlieti varpai, bet jau 1939 m. kraštą aneksavusi vokiečių valdžia Pagėgių apskritį panaikino, jos vakarines parapijas priskyrė Šilutės, likusias rytines - Tilžės - Ragainės apskritims. Kraštą okupavus TSRS 1946 m. rudenį apskrities valdžia bažnyčią iš tikinčiųjų atėmė ir įrengė grūdų sandėlį. Melstis žmonės rinkosi į suremontuotą evangelikų kapinių koplytėlę, kuri anksčiau buvo naudojama lavonams iki laidojimo padėti.

Religinė bendruomenė uždaryta Religinių kultų reikalų tarybos nutarimu 1948 m. birželio 30 d. Liuteronų bažnyčia, nugriovus jos bokštą, pertvarkyta į kino teatrą „Komjaunuolis“. 1989 m. rugpjūčio 27 d. pagėgiškiai liuteronai kreipėsi į Šilutės rajono Vykdomąjį komitetą, prašydami jų bendruomenę pripažinti, grąžinti atimtąją bažnyčią. Tų pačių metų spalio 29 d. rajono valdžia, o lapkričio 27 d. ir Religijos reikalų taryba nutarė parapiją užregistruoti. Pastaroji Vykdomajam komitetui nurodė grąžinti jai turėtuosius maldos namus. Pamaldas Pagėgiuose laiko kunigai Ridas Tamulis ir Liudas Miliauskas, bendruomenėje apie 190 asmenų.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Pagėgių savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Pagėgiai [2]
Adresas: Vilniaus g. 1, 99290 Pagėgiai, Pagėgių sen., Pagėgių sav.

Pamaldos:
Pamaldos Pagėgių evangelikų liuteronų bažnyčioje laikomos kiekvieną sekmadienį 10.00 val.
(kun. Remigijus Šemeklis ir diak. Gediminas Kleinas)

Pamaldos su Šv. Vakariene kiekvieną II mėnesio sekmadienį.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kiaušinių dažymas šeivamedžio uogomis..... Išbandžiau nudažyti kiaušinius džiovintomis šeivamedžio uogomis.. tikėjausi rausvai violetinės spalvos ar nors kažko pan., bet rezultatas labai nustebino.. gavosi švelnių spalvų kiaušiniai.. pilka
Kaip parašyti laišką kalėdų seneliui..... Kaip parašyti laišką Kalėdų Seneliui? tai paprastai didelis vaikų rūpestis prieš šventes... o tai tikrai nesunku padaryti... Nors Kalėdų Senelis turi be galo daug darbo kalėdų metu ir prieš jas..
Juokeliai..... su šypsena veide, juk gyvenasi lengviau.. argi ne taip?