» Pabradės Švč. Mergelės Marijos Šeimų karalienės bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pabradės Švč. Mergelės Marijos Šeimų karalienės bažnyčia
Pabradės Švč. Mergelės Marijos Šeimų karalienės bažnyčia © vietoves.lt

Tai katalikų bažnyčia stovinti Pabradėje, Įkalnės g. 7, į šiaurės vakarus nuo geležinkelio linijos, netoli pagrindinės Vilniaus g., prie kelio 102 Vilnius–Švenčionys–Zarasai. Pamaldos laikomos lenkų ir lietuvių kalbomis.

Iki šiol Pabradės katalikai meldėsi nedidelėje buvusioje stačiatikių neobizantinio stiliaus cerkvėje, 1927 m. įrengtoje Šv. Juozapato bažnyčioje. Ji buvo Pavoverės parapijos filija. 1990 m. Pabradėje buvo įsteigta parapija. Plečiantis miesteliui, buvo nuspręsta gyventojams patogesnėje vietoje pastatyti naują, erdvesnę bažnyčią. 2007 m. ją pastačius, senąjį Šv. Juozapato bažnyčios pastatą (Bažnyčios g. 22) katalikų parapija arkivyskupijos sprendimu perdavė vietos stačiatikių bendruomenės reikmėms. Jis 2009 m. pašventintas kaip Šv. Sergijaus Radonežiečio cerkvė.

Naujoji Pabradės bažnyčia pradėta statyti 2006 m. vasarą. 2006 m. spalio 15 d. kardinolas Audrys Bačkis pašventino statomos bažnyčios pamatus. Kardinolas naujai pastatytą bažnyčią šventino 2007 m. lapkričio 4 d. jai suteiktas Švč. Mergelės Marijos, Šeimų karalienės tiulas. Šv. Mišias kartu su kardinolu A. Bačkiu koncelebravo Vilniaus arkivyskupo augziliaras vyskupas Juozas Tunaitis, parapijos klebonas Jan Černiavski, anksčiau čia klebonavę kunigai Valentinas Šiuša, Valdemar Ulčukevič bei iš kitų parapijų atvykę kunigai Viktoras Bogdevičius, Eduardas Kirstukas, Pavel Paliul, Vidas Smagurauskas, Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijos rektorius Robertas Šalaševičius, Valentinas Virvičius.

Bažnyčia šiuolaikiška, metaforiškos formos, išgaubtos išorinės pastato sienos siejamos su krikščioniška simbolika. Šventovė projektuota kaip laivas, kurio pirmagalį, iškylantį šiaurės rytuose, vainikuoja kryžius. Toks panašumas nėra atsitiktinis, nes ir pagrindinė bažnyčios erdvė vadinama nava (lot. navis, laivas), o iš Senojo Testamento žinomas Nojaus laivas. Pasak projekto autorių, pastate galima įžiūrėti ir žuvies simbolį, pirmųjų krikščionių naudotą kaip vieną slaptųjų ženklų, reiškiančių akrostichą Ichthys (gr. ἰχθυς, ichthys, žuvis), sudarytą iš teologinių sąvokų Iesos CHristos THeou HYios Soter (liet. Jėzus Kristus, Dievo Sūnus, Gelbėtojas) pirmųjų raidžių.

Vyskupija: Vilniaus arkivyskupija.
Dekanatas: Švenčionių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Švenčionių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Pabradė [3]
Adresas: Įkalnės g. 7 , Pabradė, 18175 Švenčionių r.
Aukštis: 29 m.

Pamaldos:
ŠV.MIŠIOS:
1-4, 10-12 mėn.:
I: 17.00 (lenkų).
II: 9.00 (lenkų).
III: 9.00 (lietuvių).
IV: 17.00 (lenkų).
V: 17 (lietuvių).
VI: 10.00 (lenkų).
VII: 9.30 (lenkų), 12.00 LT, 13.30 (lenkų, lietuvių, rusų).

5-9 mėn.:
I: 18.00 (lenkų).
II: 9.00 (lenkų).
III: 9.00 (lietuvių).
IV: 18.00 (lenkų).
V: 18.00 (lietuvių).
VI: 10.00 (lenkų).
VII: 9.30 (lenkų), 12.00 (lietuvių).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

E-atvirukai Vardadienio proga..... gražūs e-atvirukai Vardadienio proga, nudžiuginkite savo mylimus bei mylimiausius žmogeliukus, kurie supa jus šiame gyvenime :)
Kaip elgtis, kai šalyje gedulas?..... pasirodo teisės aktai šito nereglamentuoja, tačiau visada galioja sąžinės ir moralės reglamentai
Kaip taupyti pinigus ir laiką? Namų darbai, kuriuos verta padaryti prieš einant apsipirkti..... norite sutaupyti – domėkite akcijomis ir specialiais pasiūlymais. Kainų leidinius nesunkiai rasite parduotuvių internetinėse svetainėse, mobiliosiose programėlėse. Apie akcijas galima sužinoti ir