» Pabradės Šv. Sergejaus Radonežiečio cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pabradės Šv. Sergejaus Radonežiečio cerkvė
Pabradės Šv. Sergejaus Radonežiečio cerkvė © vietoves.lt

Tai cerkvė stovinti Pabradėje, 500 m į šiaurės rytus nuo miesto geležinkelio stoties. Pamaldos nuo 2009 m. liepos 18 d. laikomos rusų kalba.

Pastatyta 1910 m. kaip Šv. Panteleimono cerkvė. 1927 m., regioną valdant Lenkijai, cerkvėje įrengta bažnyčia. Ji buvo Pavoverės parapijos filija. 1990 m. įsteigta parapija. 2007 m. lapkričio 4 d. pašventinus naująją Pabradės Švč. Mergelės Marijos Šeimų karalienės bažnyčią, Šv. Juozapato bažnyčios pastatas grąžintas stačiatikiams. 2009 m. pašventinta Šv. Sergijaus Radonežiečio vardu.

Cerkvė turi neobizantinio stiliaus bruožų, kryžminio plano, vienabokštė, su penkiasiene apside. Šventoriaus tvora metalinio tinklo.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Švenčionių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Pabradė [3]
Adresas: Bažnyčios g. 22, Pabradė, Pabradės sen., Švenčionių r. sav.
Prie maldos namų netoliese yra Pabradės miesto kapinės.

Pabradės Šv. Sergejaus Radonežiečio cerkvė nuotraukose:

Pabradės Šv. Sergejaus Radonežiečio cerkvė | Autorius: vietoves.lt  Pabradės Šv. Sergejaus Radonežiečio cerkvė | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie gyvūnus..... tikri, neišgalvoti, nuogi... faktai ir tik faktai apie įvairius gyvūnus
Velykiniai žaidimai..... Ridinėjama visoje Lietuvoje ir ne bet kaip, o per specialiai padarytą lovelį. Visi stengiasi toliausiai nuridenti savo kiaušinį, nes tik taip įmanoma tapti nugalėtoju..
Maldos namai..... Maldos namai - tai pastatai suburiantys tikinčiuosius bendrai maldai ir tai dažniausiai vieni iš įspūdingiausių pastatų, žinoma kaip ir visur.. atmetus kai kurias išimtis