» Pabradės Šv. apaštalų Petro ir Povilo cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pabradės Šv. apaštalų Petro ir Povilo cerkvėTai rusų sentikių maldos namai Švenčionių rajone, Pabradėje, Pašto g. 8A. Medinė cerkvė stūkso atokiau nuo gatvės, netoli seniūnijos pastato, į šiaurės vakarus nuo geležinkelio linijos.

Pabradės sentikių bendruomenė 2004 m. turėjo apie 800 narių, gyvenančių Pabradėje ir aplinkiniuose kaimuose: Zalave, Pavoverėje, Piorkose, Naujadvaryje ir kt.

Pabradės sentikių religinė bendruomenė įkurta 2003 m. vasario 9 d. Steigiamajame susirinkime dalyvavo 242 žmonės, buvo patvirinti laikini įstatai, išrinkta bendruomenės taryba ir jos vadovė Snežana Novikova.

Iki 1990 m. vietos sentikiai priklausė Stripiškių (dab. Astravo rajone, Baltarusijoje) bendruomenei, o Lietuvai atgavus nepriklausomybę, jie atsidūrė užsienyje. Lietuvos pusėje sentikiai nesėkmingai bandė tartis su valdžia dėl medinės cerkvės atkėlimo iš Stripiškių, tačiau gavo jos pritarimą ir materialinę pagalbą turėti savo maldos namus Pabradėje. Iki tol jie lankė Švenčionių arba Vilniaus sentikių bendruomenes.

Stripiškėse sentikių bendruomenė neteko didelės dalies – apie 90 proc. narių, todėl jos medinė cerkvė be parapijiečių ėmė nykti, ypač po to, kai vietos valdžia išvežė viduje buvusį inventorių. 2005 m. šventovei buvo suteiktas 3–ios kategorijos istorijos ir kultūros paminklo statusas (oficialiuose dokumentuse dabar vadinama Троицкий старообрядческий храм).

Pabradėje maldos namai buvo įkurdinti dalyje gyvenamojo namo, kurį suteikė parapijietė Nadežda Saveljeva. 2003 m. lapkričio 30 d. po remonto maldykla buvo pašventinta.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Švenčionių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Pabradė [3]
Adresas: Pašto g. 8A, Pabradė, Pabradės sen., Švenčionių r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Lietuvos ir pasaulio žmonių talentai..... šiaip kiekvienas žmogus yra talentingas, tačiau deja.. nevisi tą talentą savyje atranda, tad dirstelkime į kitus, gal ir savyje atrasite kažką neįtikinamo bei unikalaus ;)
Atvirukai pavasario proga..... gražūs bei šilti e-atvirukai pavasario proga, primink savo draugams.. kad jau bunda gamta :)
Sakmė apie Edipą..... kadaise senovės Egipto miestą Tėbus valdė karalius Lajas su savo žmona Jokaste. Jie gyveno meilėje ir santarvėje, tik vaikų neturėjo