» Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Paberžės kaime, 7,5 km į šiaurės vakarus nuo Surviliškio, Liaudės (Nevėžio dešiniojo intako) kairiajame krante, priešais Nykio žiotis. Paberžės dvaro dvaro savininkas Šilingas 1787 m. pastatė medinę aštuoniakampę koplyčią. Ji iki 1853 m. tapo Surviliškio filija.

Iš Ugionių 1858 m. atvežta senoji bažnyčia. Vėliau ją remontavo kunigas Ipolitas Baronas. Paberžės kuratas kunigas Antanas Kasperavičius lietuviškos spaudos draudimo laikais platino draudžiamą literatūrą. Kunigas Antanas Mackevičius (1828–1863) 1856–1862 m. buvo Paberžės filialistas, vienas iš 1863 m. sukilimo vadų. Jis suorganizavo apie 250 sukilėlių būrį, 1863 m. kovo 20 d. bažnyčioje perskaitė sukilėlių manifestą ir išėjo vadovauti būriui (Kaune pakartas).

Iki 1970 m. į Paberžę paskirtas kunigas Stanislovas Dobrovolskis, buvęs politinis kalinys, suremontavo ir išpuošė bažnyčią, sutvarkė parapijos kapines. Jis šventoriuje ir kapinėse pastatė originalių paminklų, propagavo metalinių saulučių meną, įkūrė bažnytinių rūbų muziejų. Mirė 2005 m., palaidotas bažnyčios šventoriuje.

Bažnyčia medinė, su klasicistiniu portiku ir barokiniu bokšteliu virš jo. Apsidė trisienė. Zakristija prišlieta prie bažnyčios šono. Šventorius apjuostas metaline tvora su mūriniais stulpais. Jame yra XIX a. medinė varpinė. Bažnyčioje ir šventoriuje yra kryždirbio V. Svirskio darbų.

1992-06-02 bažnyčia įrašyta į Kultūros paveldo registrą ir priklauso Paberžės dvaro sodybos ir Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios statinių kompleksui.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kėdainių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kėdainių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Paberžė [2]
Adresas: Paberžė 5, Gudžiūnų sen., Kėdainių r. sav.
Prie bažnyčios netoliese yra Paberžės kaimo kapinės.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais 10.30 val.

ATLAIDAI:
Švč. M. Marijos Apsilankymo– gegužės 31 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šventosios Dvasios Atsiuntimo (Sekminės).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Įspūdingas drugelių grožis..... iš ties drugeliai.. įspūdingi ir gražūs, dėl savo nepakartojamo spalvingumo.. ar ne taip?
Aleksoto tiltas..... Tai tiltas per Nemuną Kaune (greta santakos su Nerimi), jungiantis Aleksotą su Senamiesčiu. Aleksoto pusėje, prie tilto, veikia Aleksoto funikulierius – vienas iš dviejų Kauno keltuvų bei vienas i
Laura Zerebeski menas..... Laura Zerebeski - menininkė - dailininkė iš Vankuverio (Vancouver, Kanada). Išsiskirianti įdomiais, ryškiais piešiniais, kurie dvelkia novatorišku, eksperimentiniu žaismu spalvomis..