» Olakalnio koplytėlė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Olakalnio koplytėlėTai nedidelė koplytėlė ant buvusio aukų kalno - Olakalnio - Alytaus rajone, netoli Miroslavo (šiaurės rytų pusėje), Bendrių kaime, prie pat Miroslavo – Burbiškių vieškelio.

Koplyčia yra tapusi simboliu ir yra vaizduojama ir Miroslavo herbe. Kalno papėdėje įrengta informacinė lenta. 2001 m. įtraukta į Kultūros paveldo registrą.

Kada pati koplyčia pastatyta ir kieno, tokių žinių nepavyko man atrasti. Pasakojama, kad pagonybės laikais čia atnašautos įvairiausios aukos dievams. Senesni gyventojai prisimena savo tėvų pasakojimus, neva kalne Napoleono armija buvo paslėpusi lobį ir XIX a. viduryje Bendrių dvaro skerdžius Žvaliauskas dešimt dienų kiekvieną rytą rasdavo po vieną sidabrinę monetą.

Koplyčia tai ant keturių mūro stulpų, užsibaigiančių mūro skliautais, uždengtas stogas, o atviros koplytėlės viduje į žemę įkastas medinis kryžius.

Miroslavo miestelio istorija siejama su šia koplytėle bei kalva ant kurios ji stovi. Ji nuo seno žmonių laikoma piliakalniu ir vadinama Olakalniu arba Uolakalniu. Tas pats kalnas kartais žmonių vadinamas, tiesiog Miroslavo piliakalniu, nors mokslininkai archeologai šio kalno nelaiko piliakalniu, nes jis neturi svarbiausių piliakalnio požymių.

Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Alytaus rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Olakalnio g. 24, Bendrės, Miroslavo sen., Alytaus r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip vadinate savo senelius?..Kaip vadinate savo senelius? - kažkada svetainės lankytojų klausėme kaip Jūs vadinate savo senelius - sulaukėme gan linksmų bei įdomių variantų :)
Atvirukai Boso dienos proga..... gražūs e-atvirukai boso dienos proga, juk savo viršininkus reikia ne tik gerbti, bet ir mylėti :)
Šunų mados..... arba mada šunims... visai gražu ane?