» Obelių Šv. Onos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Obelių Šv. Onos bažnyčia
Obelių Šv. Onos bažnyčia © Wikipedia

Tai bažnyčia stovinti Obeliuose, Obelių ežero šiaurės rytų krante. Katalikų bažnyčiai 1629 m. dovanotas Pakriaunių kaimas. Apie 1738 m. pastatyta nauja bažnyčia. Nuo 1777 m. veikė parapinė mokykla. 1859–1868 m. kanauninko Steponavičiaus rūpesčiu pastatyta mūrinė bažnyčia.

1899 m. per miestelio gaisrą ji ir parapijos trobesiai sudegė. 1900 m. atstatyta, pristatytos šoninės koplyčios. Statytojas – klebonas Vincentas Birutavičius. Obelių klebonu jis išbuvo iki mirties (mirė 1936 m.; palaidotas šventoriuje). Jį pakeitęs kunigas Leonas Virkutis (Obeliuose išbuvo 27 metus) suremontavo bažnyčią išdažė jos vidų, nubaltino išorę, sutvarkė ūkinius trobesius, pastatė parapijos salę.

Kurį laiką Obeliuose vargonininkavo Mikas Petrauskas. Jis ne tik vadovavo bažnytiniam chorui, bet įsteigė ir orkestrą. 1878 m. Obelių klebonijoje, o 1880 m. bažnyčioje lietuviškai sugiedota Jozefo Haidno operetė „Pasaulio sutvėrimas“ ir kitos kompozicijos. Apie 40 metų vargonininkavo muzikas Povilas Lotočka.

Prieš Pirmąjį pasaulinį karą įsteigti Lietuvių katalikų blaivybės draugijos, Lietuvių katalikių moterų draugijos skyriai. 1944 m. sužalotas bažnyčios stogas, išorės sienų tinkas, didžiojo altoriaus vitražas. Po karo klebono Jono Nagulevičiaus (1900–1992) rūpesčiu suremontuota.

Klebonas 1947 m. suimtas ir ištremtas į Sibirą (į Lietuvą grįžo 1952 m.). 1947 m. liepos 9 d. areštuotas vikaras Jonas Buliauskas (1910–1987), nuteistas 10 m. kalėti (į Lietuvą grįžo 1956 m.). 1949–1959 m. parapiją administravo kunigas Alfonsas Strielčiūnas (1920–1988). Jis pirko statomai Klaipėdos bažnyčiai medžiagas ir už tai nubaustas vieneriems metams priverstinių darbų Biržų rajono Kraštų plytinėje.

Bažnyčia istoristinė, turi neogotikos bruožų, kryžminio plano, dvibokštė. Vidus 3 navų. Turi 3 altorius. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Rokiškio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Rokiškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 7 Obeliai LT–42216 Rokiškio r.
Tel: (458) 7 86 38

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais: 12 val.
Antradieniais ir Ketvirtadieniais: 9 val.
Pirmadieniais, Trečiadieniais ir Penktadieniais: 17 val.
Šeštadieniais: 12 val.

ATLAIDAI:
Švč. M. Marijos Škaplierinės – liepos 16 d. (keliama į III mėn. sekmadienį)
Šv. Onos (titulo) – liepos 26 d. (keliama į IV mėn. sekmadienį)
Parapijos dienos nuo liepos III sekmadienio iki IV liepos sekmadienio
Švč. M. Marijos Gimimo – rugsėjo 8 d. (keliama į II mėn. sekmadienį)


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Skurbutėnų koplyčia
Skurbutėnų koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kūčių stalo subtilybės..... kūčios iki šių dienų yra daugiausiai papročių, tradicijų išsaugojusi šventė. Įprasta tą dieną nevalgyti mėsos, už stalo sėsti tik įsižiebus žvaigždei Vakarei ir BŪTINAI paragauti 12 valgių, kad me
Mintys apie tiesą ir melą..... gerai pagalvojus gerai, kai pasaulyje mūsų mintys gyvena ilgiau už mus. Įdomu būtų jei kažkas fiksuotų ir mano mintis
Gražūs žodžiai palinkėjimams..... Tu šypsokis linksmai, nes jaunystė šviesi. Ir neleiski jos vėjams kedent. Ir atmink, kad visi esam žmonės maži, vieną kartą atėję gyventi.