» Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia
Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Nidoje - mieste Kuršių nerijoje, Neringos miesto pietiniame pakraštyje. Bažnyčia pastatyta 2003 m. pagal architektų Ričardo Krištapavičiaus ir Algimanto Zavišos projektą.

Šioje Kuršių nerijos gyvenvietėje niekada iki šiol nebuvo katalikų bažnyčios. Nidos katalikai, liuteronams leidžiant, melsdavosi grąžintoje jiems bažnyčioje. Bažnyčia pastatyta Pranciškonų ordino vadovų ir vietinių gyventojų iniciatyva. Statant 2000 m. gegužės 4 d. į pamatus įmūryta metalinė kapsulė su pergamente surašytu aktu ir išgraviruota Švč. Marijos Krikščionių Pagalbos parapijos bažnyčia. Oficiali bažnyčios atidarymo ceremonija įvyko 2003 m. birželio 14 d.

Bažnyčia šiuolaikinės architektūros, pastatyta ant sunykusios kopos bei priderinta prie unikalaus miesto kraštovaizdžio. Vienu iš pagrindinių akcentų yra tapęs nendrinis stogas, o bažnyčios balta smailė su kryžiumi matoma iš visų Nidos pusių. Baltas ažūrinis kryžius virš įstiklinto bokšto iškilęs 6 m.

Nuo bažnyčios stogo sklinda pusantros tonos svorio varpo dūžiai. Varpas nulietas Felčinskių (Felczyński) liejykloje, Tacišove (Taciszów, Lenkija). Bažnyčios atidarymo iškilmėse varpas buvo pastatytas ant grindinio, kad jį galėtų apžiūrėti susirinkusieji. Ant varpo yra Neringos herbas ir žodžiai: „Skambėk, garsusis varpe, tarp jūros kopų, kviesk ir guosk Neringos žmones, tegul Viešpaties, mūsų Dievo, malonė su mumis tebūna: padaryk mūsų rankų darbus sėkmingus, palaimink mūsų triūsą“.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Klaipėdos dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Neringos savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Nida [2]
Adresas: Taikos g. 17, 93121 Neringa, Neringos sav.
Tel: (469) 52 132, mob. +370 686 09

Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia nuotraukose:

Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Keisčiausi pasaulio pastatai..... kai pasaulis eina iš proto, pastatai įgauna keistą pavidalą. Žinot ar matėte dar keistesnių? pasidalykite ir su mumis
Eilėraščiai apie angelus..... sukūrėm mes save ir visąlaik marinam, bet gi išliko angelai ir slepias naktyje - dabar jų patys bijom...
Šv. Valentino diena.....Valentino dienos šaknys siekia be galo tolimus laikus. Istorija mini du šventuosius Valentinus