» Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Nidos evangelikų liuteronų bažnyčiaTai evangelikų liuteronų bažnyčia stovinti Nidoje. Greta bažnyčios yra žvejų kapinaitės (Nidos etnografinės kapinės), kuriose pastatyti krikštai. Čia palaidotas bažnyčios statytojas G. Echternachas.

Senojoje Nidoje (apie 2 km į pietus nuo dabartinės) 1569 m. buvo bažnyčia. Iki 1675 m. ją užpustė su visa gyvenviete. 1812 m. Gotlybas Dovydas Kuvertas pirko apleistą Kuncų bažnyčios pastatą. Iš jo plytų, sijų pastatyti užeigos namai ir gyvenamasis namas valdininkams, kuriame įrengta nedidelė salė pamaldoms laikyti. Ji pašventinama 1835 m. lapkričio 8 d., nuolatinis dvasininkas Gustavas Sylla paskirtas 1847 m.

1854 m. įsteigta Nidos parapija. Parapijai priskiriamos naujai įsikūrusios Pervalkos ir Preilos gyvenvietės.

Senajai bažnyčiai sunykus, liuteronų pastorius Gustav Echternach (Nidoje dirbo 1876–1894 m.) ėmėsi naujos bažnyčios statybos. Darbai pradėti 1886 m., sukaupus 38 000 markių, jie baigti ir bažnyčia pašventinta 1888 m. spalio 10 d. Po vietos gyventojų repatriacijos į Vokietiją joje retkarčiais buvo laikomos katalikų pamaldos.

Po Antrojo pasaulinio karo Nidos bažnyčios dokumentai buvo sunaikinti, sugriautas rytinis bokštelis, sunaikintas antrasis altoriaus paveikslas, demontuoti altoriaus stalas, bažnyčios suolai, langai, sakykla, vargonai. 1962 m. uždaryta.

1966–1988 m. veikė Neringos istorijos muziejus. Nuo 1988 m. pabaigos iki 2000 m. gegužės mėn. Nidos katalikų buvo nuomojama iš evangelikų liuteronų. 1984 m. Vilniaus vargonų dirbtuvės (vad. Rimantas Gučas) bažnyčioje pastatė naujus 24 registrų vargonus. 1992 m. rugsėjo 20 d. iškilmingai atšventintas naujas, restauruotas interjeras, altorius ir sakykla.

Bažnyčia neogotikinio stiliaus, raudonų plytų. Bažnyčioje yra langų vitražai, altoriaus paveikslas E. Molenhauerio „Kristus teikia ranką apaštalui Petrui, bijančiam nuskęsti“. Bažnyčioje įtaisyti Karaliaučiaus firmos „Gebauer“ vargonai bei kaizerio žmonos Augustės Viktorijos dovana – šviestuvai (šiuo metu bažnyčioje jų kopijos).

1993-05-20 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Neringos savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Nida [2]
Adresas: Pamario g. 43, 93124 Neringa, Neringos sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie Kaziuko mugę..Spėjama, kad kaip tik nuo Šventojo Kazimiero palaikų perkėlimo 1636 m. ir prasideda Kaziuko mugės istorija. Teigiama, kad Vilniaus senamiestyje vykstančios (2017 m.) Kaziuko mugės ilgis ~ 17 km
Kalėdų istorija..... Tai senoji Saulės grįžimo šventė, kuri buvo žinoma daugelyje prieškrikšcioniškųjų Europos tautų. Tai žiemos tamsybių nugalėjimo šventė, tarytum naujųjų metų pradžia..
Faktai apie kairiarankius..... Ar žinote, kad kairiarankiai dažniausiai gimsta antrame pusmetyje, o rečiausiai pavasarį.