» Nemunėlio Radviliškio evangelikų reformatų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Nemunėlio Radviliškio evangelikų reformatų bažnyčia
Nemunėlio Radviliškio evangelikų reformatų bažnyčia © vietoves.lt

Tai evangelikų reformatų bažnyčia Nemunėlio Radviliškyje, prie Apaščios ir Nemunėlio upių santakos. Pirmąją Nemunėlio Radviliškio evangelikų reformatų bažnyčią 1590 m. fundavo kunigaikštis Kristupas Radvila Perkūnas. 1789 m. bažnyčia sudegė. Dabartinė neoromaninio stiliaus raudonų plytų bažnyčia pastatyta 1887–1890 m. Bažnyčioje išliko jos statytojo kunigo senjoro Martyno Cumfto, mirusio 1895 m., memorialinė lenta.

Nemunėlio Radviliškio evangelikų reformatų bažnyčia planu, bokšteliu priekyje panaši į Alkiškių (Akmenės r.) evangelikų liuteronų šventovę (1861 m.), Aleksandrijos bažnyčią (1864 m., Skuodo r.). Ji – XIX a. antrojoje pusėje Lietuvoje plitusios eklektikos statinys, kuriame susipina kelių stilių formos, tačiau vyrauja romaninės detalės.
 
Šiaurinė siena (iš Latvijos pusės) smarkiai sušaudyta kulkų - tai antro pasaulinio karo atgarsiai. Nemunėlio Radviliškyje 1944 m. nuo liepos pabaigos iki rugsėjo pradžios vyko mūšiai. Vokiečių įtvirtinimai buvo Latvijos pusėje, o sovietų - Lietuvos.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Biržų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Nemunėlio Radviliškis [2]
Adresas: Santakos g. 1, 41444 Nemunėlio Radviliškis, Nemunėlio Radviliškio sen., Biržų r. sav.

Nemunėlio Radviliškio evangelikų reformatų bažnyčia nuotraukose:

Nemunėlio Radviliškio evangelikų reformatų bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Nemunėlio Radviliškio evangelikų reformatų bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Nemunėlio Radviliškio evangelikų reformatų bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Nemunėlio Radviliškio evangelikų reformatų bažnyčia  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kosto Kubilinsko pasakos.....KOSTAS KUBILINSKAS - tai, taip vadinamas, vaikų poetas, nuo 1938 m. skelbė eilėraščius įvairiuose vaikų žurnaluose. Dažniausiai savo eilėraščiams suteikdavo pažintinį..
Žilvinas Žvagulis..... Vo pasakyk, ar tu ateisi, Suklykus pempe ant dirvono? Aš tau runkelę vel išteisiu, Ir mūsų meilė bus be muonų..
Faktai apie sekamadienį..... ar žinai, kad kai kuriose šalyse sekmadienis yra pirmoji savaitės diena (pvz., JAV), ši tradicija kilo iš senovės žydų bei senovės Egipto kultūrų