» Nemajūnų koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Nemajūnų koplyčiaTai medinė koplyčia stovinti Nemajūnų kaimo kapinėse, Birštono savivaldybėje, netoli Nemajūnų bažnyčios. Vietos liaudies meistrų pastatyta 1851 m.

Koplyčia šešiakampė, su portiku ir kolonomis priekiniame statinio fasade, arkiniais langais ir durimis, turinti romantizmo bruožų. Koplyčioje yra rašytojo, buvusio Ustronės dvarininko Stanislovo Moravskio kapas, nedidelė ekspozicija, supažindinanti su šios asmenybės gyvenimu, senų vertingų kryžių kolekcija.

S. Moravskio koplyčia buvo sutvarkyta ir atnaujinta jau Nepriklausomybės metais. Šiuo metu koplyčioje yra saugomi kryžiai ir paminklai, kurie sovietiniais metais buvo nuversti, sutrūniję. Iš viso čia yra per 30 kryžių bei antkapinių paminklų, tarp kurių ir vienas iš trijų seniausių kapinių kryžių.

Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Birštono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Nemajūnai [2]
Adresas: Bažnyčios g. 14A, Nemajūnai, Birštono sen., Birštono sav.
NEveikianti
Koplyčią supa Nemajūnų kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Mandala gamtoje..... kaip žinote, mandala puiki atsipalaidavimo priemonė, aišku ją reikėtų kurti patiems, bet dirstelkime į egzistuojančias gamtoje
Eilėraščiai tėčiui ir apie tėčius..... Kai iš darbo grįžta tėtis, Pasitinka jį mama. Jiedu pradeda kalbėtis, O aš laukiu nelinksma. -Tėti, imk mane ant kelių,- Aš prašau prieidama...
Juokingos žmonių mimikos..... kitaip sakant... tiesiog fotografų užfiksuota juokinga veido išraiška