» Naujųjų Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Naujųjų Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčia
Naujųjų Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Naujųjų Kietaviškių kaime, Spenglos upės dešiniajame krante, 4 km į pietvakarius nuo Elektrėnų. Pirmoji bažnyčia pastatyta iki 1504 m. Ji minima ir 1522 m. Manoma, kad bažnyčia sunyko per reformaciją (1669 m. neminima). Antrąją bažnyčią 1676 m. pastatydino Leonardas Pacas.

1713 m. įsteigta Švč. Trejybės brolija. 1738 m. sudegė klebonija ir bažnyčios archyvas. 1744 m. parapijai priklausė Kietaviškių bažnytkaimis, dvaras, 4 palivarkai ir 12 kaimų. XVIII a. pabaigoje bažnyčiai priklausė Šuolių kaimas. 1782 m. Kietaviškėse pamokslai buvo sakomi tik lenkiškai. 1905 m. patvirtintas mūrinės bažnyčios projektas (architektas V. Michnevičius ar V. Soninas, inžinierius A. Soninas).

1906–1915 m. kunigai D. Valavičius ir Kajetonas Čeponis su parapijiečiais pastatė naują mūrinę bažnyčią (senoji išardyta 1915 m.). Klebonas K. Čeponis parapijos kaimuose per 1915–1918 m. vokiečių okupaciją įsteigė apie 30 lietuviškų pradžios mokyklų. Kunigas Teodoras Brazys užrašė daug liaudies dainų, įkūrė bažnytinį chorą. Klebono Rapolo Juknio (Kaišiadorių vyskupijos kapitulos narys), vikaro P. Ašakos ir parapijiečių rūpesčiu bažnyčia 1956 m. suremontuota. Iki 1985 m. klebonavo Petras Valatka, Sibiro tremtinys.

Bažnyčia istoristinė, stačiakampio plano, su apside, 2 bokštais. Vidus 3 navų. Šventorių juosia plytų mūro tvora su arkiniais vartais.

Vyskupija: Kaišiadorių vyskupija.
Dekanatas: Elektrėnų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Elektrėnų savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bažnyčios g. 42, Naujosios Kietaviškės, LT-21412 Elektrėnų sav.

Naujųjų Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčia nuotraukose:

Naujųjų Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Naujųjų Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Naujųjų Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai tėčiui ir apie tėčius..... Kai iš darbo grįžta tėtis, Pasitinka jį mama. Jiedu pradeda kalbėtis, O aš laukiu nelinksma. -Tėti, imk mane ant kelių,- Aš prašau prieidama...
E-atvirukai - Labanaktis!..... gražūs e-atvirukai, palinkėjimai Saldžių sapnų, tinkantys ne tik mylimiems žmonėms bet ir priešams :)
Eilėraščiai apie Vilnių..... Čia kur Vytautas Didysis mus ir Vilnių gynė, Bus per amžius, kaip ir buvus, Lietuvos tėvynė!