» Muniškių Nukryžiuotojo Jėzaus koplyčia (bažnyčia)

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Muniškių Nukryžiuotojo Jėzaus koplyčia (bažnyčia)
Muniškių Nukryžiuotojo Jėzaus koplyčia (bažnyčia) © Wikipedia

Tai koplyčia (bažnyčia) Muniškių kaime, 10 km į pietus nuo Babtų, priklauso Babtų Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijai. Aptarnaujama Babtų bažnyčios dvasininkų. Muniškių Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia yra antroji Babtų parapijos bažnyčia.

Statinys mūrinis, liaudies architektūros formų: stačiakampio plano, su bokšteliu ant kraigo priekio. Šventorių juosia lengva metalinė tvora su mūriniais vartų stulpais. Varpinės nėra. Šventoriuje yra keli antkapiai, išlikę senų geležinių kryžių.

1848 m. Muniškių dvaro savininkų lėšomis pastatyta Muniškių koplyčia (bažnyčia) - Jėzaus Nukryžiuotojo filijinė. 1879 m. dvarininkės K. Zabielaitės–Zaleckienės rūpesčiu ji buvo suremontuota, 1912 m. klebono Jono Eidimto ir parapijiečių pastangomis padidinta. 1962 m. maldos namai buvo uždaryti, paversti grūdų sandėliu. Bažnyčios veikla buvo atnaujinta po 1992–1996 m. vykdyto remonto, kuris užtruko dėl lėšų stokos ir architektų nuomonių skirtumo. Jos remontu rūpinosi buvęs Babtų parapijos klebonas Eimutis Marcinkevičius, vėliau klebonas Jonas Stankevičius.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kauno II dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: K. Zaleskienės g. 1, 54337 Muniškiai, Babtų sen., Kauno r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:

Sekmadieniais 8.30 val.


Muniškių Nukryžiuotojo Jėzaus koplyčia (bažnyčia) nuotraukose:

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Užuojautų rašymo etika!..... Užuojauta turi būti glausta, informatyvaus pobūdžio. Joje nurodoma užuojautos priežastis, adresatas ir siuntėjas. Užuojautos priežastis dažniausiai nusakoma prielinksniu dėl...
Mandalos menas ir galia..... mokslininkų buvo pastebėta, kad mandalos ir žmogaus akių tinklainės struktūros yra panašios
Velykinių margučių spalvos simbolika!..... kiaušinių spalvos irgi turi savo reikšmę: mėlyna simbolizuoja dangų; žalia – pavasarį, augmeniją, javų daigus; geltona – derlių, subrendusius javus; raudona – gyvybę, šilumą; juoda – žemę..