» Muniškių Nukryžiuotojo Jėzaus koplyčia (bažnyčia)

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Muniškių Nukryžiuotojo Jėzaus koplyčia (bažnyčia)
Muniškių Nukryžiuotojo Jėzaus koplyčia (bažnyčia) © Wikipedia

Tai koplyčia (bažnyčia) Muniškių kaime, 10 km į pietus nuo Babtų, priklauso Babtų Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijai. Aptarnaujama Babtų bažnyčios dvasininkų. Muniškių Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia yra antroji Babtų parapijos bažnyčia.

Statinys mūrinis, liaudies architektūros formų: stačiakampio plano, su bokšteliu ant kraigo priekio. Šventorių juosia lengva metalinė tvora su mūriniais vartų stulpais. Varpinės nėra. Šventoriuje yra keli antkapiai, išlikę senų geležinių kryžių.

1848 m. Muniškių dvaro savininkų lėšomis pastatyta Muniškių koplyčia (bažnyčia) - Jėzaus Nukryžiuotojo filijinė. 1879 m. dvarininkės K. Zabielaitės–Zaleckienės rūpesčiu ji buvo suremontuota, 1912 m. klebono Jono Eidimto ir parapijiečių pastangomis padidinta. 1962 m. maldos namai buvo uždaryti, paversti grūdų sandėliu. Bažnyčios veikla buvo atnaujinta po 1992–1996 m. vykdyto remonto, kuris užtruko dėl lėšų stokos ir architektų nuomonių skirtumo. Jos remontu rūpinosi buvęs Babtų parapijos klebonas Eimutis Marcinkevičius, vėliau klebonas Jonas Stankevičius.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kauno II dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: K. Zaleskienės g. 1, 54337 Muniškiai, Babtų sen., Kauno r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:

Sekmadieniais 8.30 val.


Muniškių Nukryžiuotojo Jėzaus koplyčia (bažnyčia) nuotraukose:

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie pavasarį..... Oi mergytės, kas čia sprogo, Kad varlytės net pašoko? Ir atsakė vyturėliai: - Sprogo medžių pumpurėliai...
Velykiniai prietarai..... Kad namuose visus metus būtų skalsa, pirmąjį nuluptą kiaušinį prie Velykų stalo supjaustyk į tiek dalių, kiek už stalo sėdi žmonių, visiems jiems po dalelę to kiaušinio padalink..
Kaip palengvinti pirmadienio kančias?..... keli patarimai, kurie padės, kad ši diena prabėgtų lengviau, beto jie tinka bet kuriai dienai ne tik pirmadieniui