» Mindaugų Šv. Mykolo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Mindaugų Šv. Mykolo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Kamšų kaime, prie Kalvarijos-Simno kelio. Kalvarijos klebono dekano Mykolo Krupavičiaus rūpesčiu 1941 m. įkurta Mindaugų parapija. Iš vokiečių valdžios nupirktas barakas ir iš jo pastatyta laikina bažnyčia.

Įrengiant vidų panaudotas stačiatikių cerkvės inventorius. Iš cerkvės plytų pirmasis Mindaugų klebonas Vytautas Demikis pastatė mūrinę kleboniją, padėjo pamatus naujai bažnyčiai. Kleboniją įrengė klebonas Antanas Šukevičius (Mindauguose 1943–1946 m.).

Po Antrojo pasaulinio karo klebonija nusavinta. Parapijiečiai 1955 m. pastatė namelį klebonui gyventi.

Bažnyčia tradicinio gyvenamojo namo formos, stačiakampio plano, su bokšteliu. Šventoriaus tvora medinių statinių, su mūriniais stulpais.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Marijampolės dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Kalvarijos savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Mindaugai, Kamšų kaimas, Susninkų pšt., LT-69227 Kalvarijos sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 9.30 val.
(per atlaidus – 11.30 val.)

ATLAIDAI:
Švč. M. Marijos Apsilankymo – gegužės 31 d. (Keliama į sekmadienį).
šv. Mykolo – rugsėjo 29 d. (Keliama į sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie gyvūnus..... Turiu aš paukščių didelius pulkus, Didžiausių grifų, sakalų, erelių; Ištiesę spindinčius, žvalius kaklus, Dangaus erdvėn laisvi jie kelias...
Gražūs žodžiai vardadienio proga..... vardo diena, gal ir nesvarbiausia diena metuose, ypač kai jų yra net kelios, bet kaip bebūtų gražūs žodžiai, būtent vardo dienos proga
Faktai apie heloviną..... Ar žinote, kad Helovinas yra viena seniausių švenčių pasaulyje, imigrantų iš Europos dėka ji buvo atgabenta į Ameriką dar prieš 2000 metų.