» Miežiškių Švč. Mergelės Marijos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Miežiškių Švč. Mergelės Marijos bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Miežiškių miestelyje, 0,3 km į pietus nuo Panevėžio-Ukmergės kelio, Nevėžio kairiajame krante. Miežiškių koplyčia minima 1669 ir 1744 m. Dvaro savininkas Pšeciševskis 1782 m. pastatė naują medinę koplyčią.

1864 m. pastatyta klebonija. Gal tada koplyčia tapo Panevėžio parapijos filija. 1872 m. sumūryta šventoriaus tvora. Buvusi koplyčia 1883 m. perstatyta. 1885 m. pastatyta didesnė klebonija, 1891 m. – namai bažnyčios tarnams, vėliau – ūkiniai pastatai. 1908 m. suprojektuota mūrinė bažnyčia (sąmatinė vertė 15 554 rb). Valdžia neleido jos statyti, kol nebus surinkta bent pusė sąmatoje numatytų pinigų.

1909 m. įsteigta parapija. Kunigo T. Pranaševičiaus rūpesčiu 1911 m. pradėta statyti dabartinė bažnyčia. Darbus sutrukdė karas. 1916–1920 m. klebono Antano Paurio iniciatyva statyba baigta. Bažnyčią 1921 m. konsekravo vyskupas Pranciškus Karevičius. Iš senosios bažnyčios medžiagos 1924 m. pastatytas parapijos namas su sale. 1942 m. bažnyčia išdažyta.

Bažnyčia neogotikinė, raudonų plytų mūro, kryžminio plano, vienabokštė, su bokšteliais. Šventoriaus tvora mūro ir metalinių virbų.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Panevėžio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Panevėžio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Nevėžio g. 17, 38116 Miežiškiai, Miežiškių sen., Panevėžio r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais: 12 val.
Šiokiadieniais: 9 val.

ATLAIDAI:
Švč. M. Marijos Apsilankymo (titulo) – gegužės 31 d. (keliama į sekmadienį po 31 d.)
Šv. apašt. Baltramiejaus – rugpjūčio 24 d. (keliama į sekmadienį po 24 d.)


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Raudonos spalvos poveikis..... Raudona spalva, asocijuojasi su pavojais, taigi ar tik ne todėl, būtent raudona spalva parenkama objektams, perspėjantiems apie grėsmę - raudonas šviesoforo signalas, gaisrininkų mašinos, ar tiesi
Vilniaus LRTC apžvalgos aikštelė - Paukščių takas..... tai aukščiausias statinys Lietuvoje - Vilniaus TV bokštas, kurio žiedinėje dalyje įrengtas restoranas - Paukščių takas - su įspūdinga besisukančia apžvalgos aikštele..
Eglutės papuošalai iš kankorėžių..... ... įvairių kalėdinių žaisliukų iš kankorėžių rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdinėms dekoracijoms..