» Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčia
Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Metelių kaime, Metelio ežero vakariniame ir Dusios ežero rytiniame krante. Povilas Sapiega 1619 m. pastatė bažnyčią, jai dovanojo dešimtinę iš Metelių dvaro, Padusio kaimą (4 valakai su 6 šeimomis) ir dar 3 valakus; įkurta parapija. 1655 m. bažnyčią sudegino Rusijos kariuomenė. Vėliau pastatyta laikina maldykla. Ją retkarčiais aptarnaudavo Simno klebonas. Po 1711 m. pastatyta nauja medinė bažnyčia.

Nuo 1750 m. rašytos metrikų knygos. 1784 m. paskirtas klebonas Motiejus Riškevičius bažnyčią rado be bokštų, kiauru stogu. 1785 m. gerokai remontuota, pastatyta nauja varpinė. 1807 m. rugpjūčio 12 d. į medinę bažnyčią trenkė žaibas ir ji sudegė.

Kunigas Ignas Žibanavičius 1807 m. pastatė koplyčią, 1819–1822 m. – dabartinę mūrinę bažnyčią. Ją 1825 m. konsekravo pavyskupis Augustinas Polikarpas Marcejevskis. 1885 m. bažnyčiai pristatyti bokštai, iš naujo išmūryti pamatai, pažemintas stogas. Po 1890 m. kunigas Vincentas Jurgilas pamokslus pradėjo sakyti ir giedoti lietuviškai. 1905 m. pastatyta mūrinė klebonija ir prieglauda. 1914 m. Rusijos kareiviai išsivežė 3 bažnyčios varpus.

Bažnyčioje 1909 m. įrengti J. Garalevičiaus pagaminti vargonai. Bažnyčia klasicistinė, turi neobaroko architektūros bruožų, stačiakampio plano, dvibokštė, su siauresne ir žemesne apside. Šventoriaus tvora mūrinė. Jame stovi mūrinė varpinė, vienaaukštė klebonija.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Lazdijų dekanatas.
Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Lazdijų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Ežero g. 8, 67482 Meteliai, Seirijų sen., Lazdijų r. sav.
Tel: (318) 4 36 35

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 12 val.
Šeštadieniais – 10, 11 val.
Pirmadieniais–penktadieniais – 9 val. (gegužės, birželio mėnesiais – 19 val., spalio mėnesį – 17 val.)

ATLAIDAI:
šv.Jurgio – balandžio 23 d. (Keliama į sekmadienį).
Kristaus Atsimainymo – rugpjūčio 6 d. (Keliama į sekmadienį).


Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčia nuotraukose:

Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčios klebonija | Autorius: vietoves.lt  Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčios klebonija | Autorius: vietoves.lt  Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Padėkos žodžiai tėveliams..... Ačiū, Tėveliai, už jaunystę, Už polėkį, laimingąsias dienas, Už meilę, kurią gavome iš Jūsų, Už viską viską iš širdies dėkojame mes..
Žaisk čia ir dabar..Tai žaidimai online, tiesiog atsidarote ir žaidžiate, smagus užsiėmimas laiko prastūmimui ir ne tik...
Hanzos dienos - 2012..... tai renginys Kauno senamiestyje arba tiesiog viduramžių arba Hanzos šventė, kurią organizuoja viešoji įstaiga "Hansa Kaunas", berods nuo 2005 metų