» Mažeikių Dievo Motinos Dangun ėmimo cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Mažeikių Dievo Motinos Dangun ėmimo cerkvėTai cerkvė stovinti Mažeikiuose. Priklauso Mažeikių Dievo Motinos Dangun ėmimo parapijai. Pirmoji medinė cerkvė Mažeikiuose pastatyta 1894 m. ir pašventinta Šv. Dvasios Apsireiškimo Apaštalams garbei. Ji pastatyta prie geležinkelio stoties Kronštato pirklio I. Kozlovskio lėšomis (5000 rublių).

Po I pasaulinio karo pastatas perduotas komendantūrai, vėliau – mokyklai. Ilgą laiką cerkvė buvo apleista, kadangi jai reikėjo kapitalinio remonto. Apie 300 miesto stačiatikių melsdavosi liuteronų maldos namuose ir nuosavuose namuose. 1928 m. cerkvė performuota į bažnyčią mokymo reikmėms.

1933 m. tikintiesiems vis tik pavyko pastatyti naują medinę cerkvę, kuriai vyriausybė skyrė 5000 litų ir medienos už 5000 litų. Religinių reikmenų iš senosios cerkvės atsiimti nepavyko. 1937 m. parapijoje buvo 379 tikintieji. 1947 m. sovietų valdžia parapiją įregistravo. Tuo metu cerkvėje šventiko nebuvo, jis atvykdavo iš Viekšnių ir Telšių.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Mažeikių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Mažeikiai [5]
Adresas: Respublikos g. 50, 89224 Mažeikiai, Mažeikių sen., Mažeikių r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gražūs žodžiai velykų proga..... Žalsvo pumpuro plyšimo.. Mažo paukščio sugrįžimo.. Sidabrinio katinuko.. Debesėlio balto pūko.. Džiaugsmo, saulėtų Vėlykų Ir kitų gražių dalykų.. Su Šv. Velykom.
Linksmi patarimai..... koks bebūtų patarimas, juose visuomet yra mažas krislelis grynos tiesos
Mintys apie mokytojus..... Mokytojas – tai žmogus, kuris išugdo dvi mintis ten, kur anksčiau buvo viena..