» Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo mažoji bazilika

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo mažoji bazilikaTai bazilika stovinti Marijampolėje. Bazilika yra įtraukta į popiežiaus Jono Pauliaus II piligrimų kelio Lietuvoje maršrutą. Iš čia organizuojami jaunimo piligriminiai žygiai į užmiestyje esančią Lūginės koplyčią.

Prienų seniūnas Pašešupyje (taip vadinosi vienas Marijampolės vietoje buvusių kaimų) apie 1717 m. pastatė koplyčią. Ją kelis kartus per metus aptarnavo Kauno pranciškonai. Nuo 1732 m. pradėtos rašyti metrikų knygos.

1750 m. pakviesti marijonai. Prienų seniūno žmona Pranciška Ščiūkaitė-Butlerienė 1758 m. marijonams pastatė medinį vienuolyną ir bažnyčią, iš Kvietiškio dvaro davė žemės miestui kurti. Gautą žemę marijonai suskirstė sklypais ir pardavė. Taip pradėjo kurtis Marijampolės miestas. Nuo 1777 m. minima parapinė mokykla. 1780 m. marijonų vienuolyne veikė filosofijos studijos. 1783 m. įkurta parapija, kuri aptarnauti atiduota vienuoliams marijonams.

1809 m. rugsėjo mėn. sudegė bažnyčia, vienuolyno stogas. Pamaldos laikytos iš lentų sukaltoje stoginėje. Ją 1818 m. nugriovė audra. Naujos mūrinės bažnyčios statyba rūpinosi marijonas Mykolas Pietaris MIC (1763–1850). 1819 m. išmūrytos sienos, uždengtas stogas. 1824 m. įdėtos lubos, grindys. Tų pačių metų rugsėjo 5 d. bažnyčią konsekravo pavyskupis Augustinas Polikarpas Marcejevskis. Iki 1863 m. bažnyčia pailginta, 1882 m. pristatytas frontonas ir 2 bokštai, iki 1914 m. pristatytos 2 koplyčios. Bažnyčiai suteiktas šv. arkangelo Mykolo titulas.

Bažnyčiai 1989 m. suteiktas prokatedros, 1992 m. – mažosios bazilikos titulas.

Bažnyčia turi neobaroko stiliaus bruožų, lotyniško kryžiaus plano, dvibokštė, su apside. Vidus 3 navų, skliautuotas, yra 6 altoriai. Šventorius apmūrytas.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Marijampolės dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Marijampolės savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Marijampolė [5]
Adresas: J. Bendoriaus g. 1, LT-68309 Marijampolė
Tel: (343) 5 02 75

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 8, 9.30, 11, 12, 18 val.
Šeštadieniais – 7.30, 8, 9, 18 val.
Pirmadieniais–penktadieniais – 7.30, 8, 9, 18 val.

ATLAIDAI:
pal. Jurgio Matulaičio – sausio 27 d., liepos 12 d. ir du sekmadienius, kuriais pradedamas ir užbaigiamas pal. Jurgio beatifikacijos metinių minėjimas liepos mėnesį.
šv. Antano Paduviečio – birželio 13 d. (Keliama į sekmadienį).
šv. Mykolo – rugsėjo 29 d. (Keliama į sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Juknėnų koplyčia
Juknėnų koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Velykų tradicijos Lietuvos regionuose..... aukštaičiai tikėjo Velykų bobute bei puošdavo Velykų medelį. Skirtinguose rajonuose Velykė skirtingai įsivaizduojama. Daug kur ji nupasakojama kaip miela moteriškė, kuri dailiame vežimėlyje veža v
Calvin Nicholls popierinės skulptūros..... Calvin Nicholls - menininkas kuriantis nuostabius paveikslus bei skulptūras iš popieriaus skiautelių.
Kaip išmokti šokti?..... rimti video.. rimta tema :) Juk šokti turi mokėti visi ir ne bet kaip šokti o tik gražiai, tad rinktiniai video - kaip išmokti šokti įvairius šokius?