» Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo mažoji bazilika

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo mažoji bazilikaTai bazilika stovinti Marijampolėje. Bazilika yra įtraukta į popiežiaus Jono Pauliaus II piligrimų kelio Lietuvoje maršrutą. Iš čia organizuojami jaunimo piligriminiai žygiai į užmiestyje esančią Lūginės koplyčią.

Prienų seniūnas Pašešupyje (taip vadinosi vienas Marijampolės vietoje buvusių kaimų) apie 1717 m. pastatė koplyčią. Ją kelis kartus per metus aptarnavo Kauno pranciškonai. Nuo 1732 m. pradėtos rašyti metrikų knygos.

1750 m. pakviesti marijonai. Prienų seniūno žmona Pranciška Ščiūkaitė-Butlerienė 1758 m. marijonams pastatė medinį vienuolyną ir bažnyčią, iš Kvietiškio dvaro davė žemės miestui kurti. Gautą žemę marijonai suskirstė sklypais ir pardavė. Taip pradėjo kurtis Marijampolės miestas. Nuo 1777 m. minima parapinė mokykla. 1780 m. marijonų vienuolyne veikė filosofijos studijos. 1783 m. įkurta parapija, kuri aptarnauti atiduota vienuoliams marijonams.

1809 m. rugsėjo mėn. sudegė bažnyčia, vienuolyno stogas. Pamaldos laikytos iš lentų sukaltoje stoginėje. Ją 1818 m. nugriovė audra. Naujos mūrinės bažnyčios statyba rūpinosi marijonas Mykolas Pietaris MIC (1763–1850). 1819 m. išmūrytos sienos, uždengtas stogas. 1824 m. įdėtos lubos, grindys. Tų pačių metų rugsėjo 5 d. bažnyčią konsekravo pavyskupis Augustinas Polikarpas Marcejevskis. Iki 1863 m. bažnyčia pailginta, 1882 m. pristatytas frontonas ir 2 bokštai, iki 1914 m. pristatytos 2 koplyčios. Bažnyčiai suteiktas šv. arkangelo Mykolo titulas.

Bažnyčiai 1989 m. suteiktas prokatedros, 1992 m. – mažosios bazilikos titulas.

Bažnyčia turi neobaroko stiliaus bruožų, lotyniško kryžiaus plano, dvibokštė, su apside. Vidus 3 navų, skliautuotas, yra 6 altoriai. Šventorius apmūrytas.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Marijampolės dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Marijampolės savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Marijampolė [5]
Adresas: J. Bendoriaus g. 1, LT-68309 Marijampolė
Tel: (343) 5 02 75

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 8, 9.30, 11, 12, 18 val.
Šeštadieniais – 7.30, 8, 9, 18 val.
Pirmadieniais–penktadieniais – 7.30, 8, 9, 18 val.

ATLAIDAI:
pal. Jurgio Matulaičio – sausio 27 d., liepos 12 d. ir du sekmadienius, kuriais pradedamas ir užbaigiamas pal. Jurgio beatifikacijos metinių minėjimas liepos mėnesį.
šv. Antano Paduviečio – birželio 13 d. (Keliama į sekmadienį).
šv. Mykolo – rugsėjo 29 d. (Keliama į sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie heloviną..... Ar žinote, kad Helovinas yra viena seniausių švenčių pasaulyje, imigrantų iš Europos dėka ji buvo atgabenta į Ameriką dar prieš 2000 metų.
Faktai apie vorus..... Lietuvoje gyvena irgi keletas vorų rūšių, kurios gali įkąsti ir žmogui, tačiau tai nėra mirtini įkandimai, prilygsta širšės įgėlimui.
Fejerverkai nuo aukščiausio pastato pasaulyje..... Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) yra aukščiausias pasaulyje statinys Burj Dubai. Šio pastato aukštis yra 828 metrų