» Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia
Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Maišiagalos miestelyje, 25 km į šiaurės vakarus nuo Vilniaus, 1 km į pietvakarius nuo Vilniaus–Ukmergės greitkelio. Turi neorenesanso ir neogotikos bruožų. Pamaldos laikomos lenkų ir lietuvių kalbomis.

1387 m. įkurta parapija, pastatyta pirmoji medinė bažnyčia, viena pirmųjų Aukštaitijoje. 1589 m. atstatyta. Rusijos kariuomenė 1655 m. apiplėšė ir sugriovė bažnyčią ir kleboniją.
1674 m. minima laikina bažnyčia. Vėliau atstatyta, išsilaikė iki 1760 m. Vėl atstatyta. Bažnyčiai priklausė 5 kaimai. XVIII a. veikė parapinė mokykla. Ji 1798 m. sudegė, 12 vaikų mokytis rinkdavosi pas kleboną.

1862–1865 m. pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia. Joje pamokslai sakyti ir giedota lenkiškai. XX a. pradžioje trečdalis parapijiečių dar kalbėjo lietuviškai. Į Maišiagalą 1904 m. paskirtas klebonas A. Petrulis pradėjo evangeliją skaityti ir kartą per mėnesį pamokslus sakyti lietuvių kalba. Jį puolė lenkų spauda. A. Petrulis 1907 m. už „litvomaniją“ iškeltas į Nalibokus. 1950 m. bažnyčioje pradėjo dirbti dvasininkas Juzefas Obrembskis.

Bažnyčia neorenesanso ir neogotikos bruožų, stačiakampio plano, vienabokštė, su trisiene apside, dviem bokšteliais. Stambus fasadinis bokštas atitrauktas nuo navos sienos, o mažesni šoniniai bokšteliai su pseudogotikiniais piramidiniais stogais lieka antrajame fone. Didysis bokštas turi tris skirtingų aukščių tarpsnius, su keturiomis įvairių formų angomis varpui, langams ir durims. Pagrindiniai navos ir bokšto langai nežymiai nusmailintų arkų formos. Vidaus erdvė vienanavė, su mediniu skliautu.

Didžiojo altoriaus pavidalas primena triumfo arką. Centrinėje nišoje įrėmintas Kristaus prisikėlimo paveikslas, o šoninėse – po statulą. Ant retabulo viršaus uždėta daug mažų koplytėlių su pinakliais. Altorius ir presbiterija gerai apšviesti dideliais apsidės langais. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

Vyskupija: Vilniaus arkivyskupija.
Dekanatas: Kalvarijų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Vilniaus rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vilniaus g. 16, 14242 Maišiagala, Maišiagalos sen., Vilniaus r. sav.
Tel: +370 5 249 4493

Pamaldos:
ŠV.MIŠIOS:
I-V: 9.00 (lenkų).
VI: 10.00 (lenkų).
VII: 11.00 (lenkų), 13.00 (lietuvių).


Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia nuotraukose:

Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Lliza Rodden menas..... Liza Rodden - menininkė kilusi iš Sidnėjaus, kurianti įdomius darbus iš popieriaus, tai originalūs karpiniai iš popieriaus
E-atvirukai TIK moterims..... gražūs ir šilti e-atvirukai, skirti tik moterims įvairiausiomis progomis ir bet kokiam skoniui - sveikink ir būsi pasveikintas :))
Černobilio AE avarija..Tai pati baisiausia atominės energetikos katastrofa pasaulyje, įvykusi 1986 metais naktį iš balandžio 25-osios į 26-ąją. Tačiau pasaulis apie tai sužinojo tik po kelių dienų