» Lygumų kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Lygumų kapinių koplyčiaTai koplyčia stovinti Lygumų miestelio veikiančiose kapinėse, Pakruojo rajone, netoli pagrindinės gyvenvietės gatvės, apie 150 m į šiaurės vakarus nuo Lygumų Švč. Trejybės bažnyčios.

Koplyčia yra regioninės reikšmės architetūrinis ir sakralinis paminklas,
1993-05-20 įtrauktas į LR Kultūros vertybių registrą.

Koplyčia pastatyta 1853 m. kunigo L. Narbuto rūpesčiu, jos dydis 6,5x4,5 s. (pagal bažnyčios inventorių duomenis). 1911 m. nugriovus Lygumuose senąją medinę bažnytėlę ir vykdant naujosios bažnyčios statybos darbus, šv. Mišios vykdavo kapinių koplyčioje. Senąją Lygumų bažnytėlę nupirko ūkininkas Petraitis ir pasistatė sau trobą. Kad parapijiečiai sutilptų, prie jos buvo pristatyta šiaudinė pastogė.

Koplyčioje buvo padarytas Nukryžiuotojo altorius, iš paprastų medžiagų sukalta klausykla, sakykla ir kita įranga. Šis laikinas koplyčios interjeras išliko iki šiol. Yra dvi balto marmuro antkapinės plokštės su iškiliais kryžiais, herbais ir įgilintais įrašais lenkų kalba. Jų matmenys 1,54 m x 0,83 m x 0,10 m. Manoma, jog antkapinės plokštės iškeltos iš savo pirminės vietos, o jų pirmine vieta galėjo būti ertmės, esančios koplyčios grindinyje, dešinėje ir kairėje altoriaus pusėse.

Koplyčia romantizmo stiliaus, stačiakampio plano, simetrinė, vienanavė, su trisiene apside. Sienos sudėtos iš tašyto akmens mūro su smulkios akmens skaldos užpildu. Sienų angos su arkos pavidalo langais ir durimis. Pamatas su lauko akmenų mūro cokoliu. Statinio perdangos iš medinių sijų. Grindų danga – molio plytų grindinys. Stogas penkiašlaitis, apdengtas skardos lakštais (1920 m. inventoriuje minėta medinė, gontų danga). Ant kraigo - kalvio darbo kryžius. Koplyčioje išlikęs prastos būklės Nukryžiuotojo Jėzaus altoriaus retabulas (be paveikslo).

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Pakruojo rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Lygumai [2]
Adresas: Mokyklos g. 4A, Lygumai, Lygumų sen., Pakruojo r. sav.
Koplyčią supa Lygumų miestelio kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Skluptūros iš ginklų..... Pasirodo ginklai gali būti ne tik grėsmingai atrodantys, bet ir visiškai mieli daikčiukai.. Argi ne būtų džiugu, jei ginklai būtų naudojami tik tokioms skulptūroms
Romantiškiausių dainų dešimtukas..... jau keli metai, kaip viena iš romantiškiausių man dainų yra - Bosson. One In A Million... o Jums kokia? išduosite :)
Video - triukai - fokusai..... įdomių video rinkinukas - fokusų, triukų mėgėjams. Domitės fokusais? pasidalinkite įdomiais video su fokusais, triukais :))