» Luobos sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Luobos sentikių cerkvėTai rusų sentikių neveikiantys maldos namai Skuodo rajone, Ylakių seniūnijoje, Luobos kaime, 1,4 km į pietvakarius nuo kelio 2701 Seda–Pašilė–Ylakiai, pusiaukelėje tarp Ylakių ir Sedos (Mažeikių raj.).

Netoli bažnyčios įsikūrusios ir sentikių kapinės, kuriose dauguma kapų sutvarkyti ir prižiūrimi. Jose nemažai senų, sunkiai įskaitomais užrašais išrantytų pravoslaviškų kryžių bei paminklų. Yra palaidoti ir prieš keletą metų. Naujesni antkapiniai paminklai parodo, kad sentikių laidojimo tradicijos supanašėjo su lietuviškomis. Antkapiniai akmenys gana didoki, kapavietės apsodintos gėlėmis, prižiūrimos. Seniausių palaidotųjų gimimo datos mini XIX a. pabaigą.

2013 m. birželio 22 d. luobiškiams švenčiant kaimo 760-ies metų sukaktį, iš Klaipėdos atvykęs popas ir keli giedotojai kartu su šio kaimo gyventojais meldėsi kapinėse. Pagal sentikių tradiciją melstasi kapinėse prie kiekvieno kapo.

Šiuo metu maldyklos pastatas stovi nenaudojamas.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Skuodo rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Ivoniškės g. 16, Luoba, Ylakių sen., Skuodo r. sav.
NEveikianti
Prie maldos namų netoliese yra Luobos kaimo sentikių kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Palaikymo e-atvirukai..... gražūs ir šilti palaikymo e-atvirukai - juk gyvenimas ne tik linksmos akimirkos, tad palaikykite artimus žmones sunkiausiomis minutėmis, jei esate toli :)
Faktai apie bibliją..... Ar žinote, kad iš visų knygų, išėjusių iš spausdinimo per pastaruosius 50 metų, Biblija lieka pati paklausiausia knyga rinkoje iki šiol.
Faktai apie bučinius..... Ar žinote, kad aistringas bučinys, kuris statistiškai tęsiasi apie 90 sekundžių, skatina širdies plakimą, padidina pulsą ir hormonų kiekį kraujyje, o tai pasirodo, sutrumpina gyvenimą viena minute