» Luobos sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Luobos sentikių cerkvėTai rusų sentikių neveikiantys maldos namai Skuodo rajone, Ylakių seniūnijoje, Luobos kaime, 1,4 km į pietvakarius nuo kelio 2701 Seda–Pašilė–Ylakiai, pusiaukelėje tarp Ylakių ir Sedos (Mažeikių raj.).

Netoli bažnyčios įsikūrusios ir sentikių kapinės, kuriose dauguma kapų sutvarkyti ir prižiūrimi. Jose nemažai senų, sunkiai įskaitomais užrašais išrantytų pravoslaviškų kryžių bei paminklų. Yra palaidoti ir prieš keletą metų. Naujesni antkapiniai paminklai parodo, kad sentikių laidojimo tradicijos supanašėjo su lietuviškomis. Antkapiniai akmenys gana didoki, kapavietės apsodintos gėlėmis, prižiūrimos. Seniausių palaidotųjų gimimo datos mini XIX a. pabaigą.

2013 m. birželio 22 d. luobiškiams švenčiant kaimo 760-ies metų sukaktį, iš Klaipėdos atvykęs popas ir keli giedotojai kartu su šio kaimo gyventojais meldėsi kapinėse. Pagal sentikių tradiciją melstasi kapinėse prie kiekvieno kapo.

Šiuo metu maldyklos pastatas stovi nenaudojamas.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Skuodo rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Ivoniškės g. 16, Luoba, Ylakių sen., Skuodo r. sav.
NEveikianti
Prie maldos namų netoliese yra Luobos kaimo sentikių kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Liaudiškas folkloras apie golf automobilius..... Ar žinote, kad apskaičiuta kad į golfuką gali tilpti viena studentų grupė, jeigu įskaitome bagažinę ir bardačioką - iš liaudiško folkloro aruodų
Durbės mūšis..... Kautynės įvyko 1260 m. liepos 13 d. prie Durbės ežero netoli Liepojos. Manoma, kad žemaičiams vadovavo kunigaikštis Treniota. Mūšis baigėsi visiška žemaičių pergale
Gražūs žodžiai palinkėjimams..... Tu šypsokis linksmai, nes jaunystė šviesi. Ir neleiski jos vėjams kedent. Ir atmink, kad visi esam žmonės maži, vieną kartą atėję gyventi.