» Liubavo dvaro koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Liubavo dvaro koplyčiaTai buvusi Liubavo dvaro koplyčia, stovėjusi Vilniaus rajone, Riešės seniūnijoje, Liubave, į pietus nuo kelio 108 Vievis–Maišiagala–Nemenčinė. Koplyčia atliko bažnyčios funkciją iki pat 1945 m., į ją sekmadieninių pamaldų rinkdavosi apylinkių gyventojai.

Dvaro sodybos koplyčia ir barokinis ansamblis su didžiuliais dviejų aukštų vartais, kaip spėjama, panašiais į Vilniaus Bazilijonų vienuolyno, buvo pastatyti XVIII a. Dvare, sodybos teritorijoje, buvo ir dvejos kapinaitės. Vienos buvo bendros, o kitose laidoti tik savininkų šeimos nariai. Senesni vietiniai gyventojai minėjo ir senųjų Liubavo dvaro kapinaičių buvimą, bet niekur iki šiol jos nebuvo oficialiai žymimos.

Iš Nemenčinės bažnyčios inventorių matyti, kad 1741 m. buvo pašventinta Liubavo dvaro koplyčia. Koplyčia perstatyta XIX a. viduryje neogotikiniu istoristiniu stiliumi, labai tikėtina, kad pagal Liubavo savininko skulptoriaus Rapolo Slizienio (1804−1881) projektą.

Po 1863-iųjų pamaldos koplyčioje uždraustos, o nuo 1874 m. Gustavo Slizienio prašymu vėl atnaujintos. Koplyčia veikė kaip bažnyčia iki 1945 m., aptarnavo apylinkių gyventojus. Koplyčios rūsyje įrengtame mauzoliejuje palaidoti Slizienių šeimos atstovai, jų giminės. Tarp jų, manoma, ir pats skulptorius R. Slizienis kartu su žmona Kamile Tiškevičiūte.

1946 m., po Antrojo pasaulinio karo, koplyčioje buvusius šventųjų paveikslus, procesijų vėliavas ir kitas relikvijas dvaro miško darbininkas Stanislovas Meškovskis (1899–1952) pervežė į Nemenčinės bažnyčią.

Pasak Europos parko įkūrėjo Gintaro Karoso, koplyčia su už jos besislepiančia angelo skulptūra 1988 m. dar stovėjo. Yra vietinio gyventojo Edvardo Rinkevičiaus iš atminties nupiešta Liubavo dvaro koplyčia. Šiuo metu išlikę tik buvusios koplyčios pamatai.

Keli porceliano indai, koplyčios žvakidės ir kt. daiktai kartu su kitais eksponuojami Liubavo muziejuje – Liubavo dvaro malūne.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Vilniaus rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Liubavas [2]
Adresas: Malūno g. 23, Liubavas, Riešės sen., Vilniaus r. sav.
Belikę griuvėsiai

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Kvyklių koplyčia
Kvyklių koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Calvin Nicholls popierinės skulptūros..... Calvin Nicholls - menininkas kuriantis nuostabius paveikslus bei skulptūras iš popieriaus skiautelių.
Loginiai žaidimai..Visas mūsų gyvenimus - nuolatinis sudėtingų ir paprastesnių loginių užduočių sprendimas. Nemokant logiškai mąstyti, protingai elgtis, gyventi tikrai nelengva, tad..
1950-ųjų metų poezija..... tai 1950-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlom paskaityti ir pajusti tų metų kūrybos dvasią :)