» Linkuvos kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Linkuvos kapinių koplyčiaTai nedidelė koplyčia Pakruojo rajone, Linkuvos miesto kapinėse, Kapų gatvėje. Koplyčia yra aštuonkampė centrinio plano, pastatyta 1799 metais, stovinti senosios kapinių dalies centre.

Linkuvos koplyčia buvo ne kartą remontuota ir neišsaugojo daugumos autentiškų detalių. Pirminis koplyčios stogas buvo dengtas šiaudais, ant kurių viršaus buvo užlietas kalkių sluoksnis, o jo šėtrinės konstrukcijos viršuje buvo nedidelis skarda apkaltas bokštelis, primenantis kupolo žibintą su varpeliu jo viduje. Panašus architektūrinis sprendimas matomas neseniai restauruotoje Antanavo koplyčioje, tačiau pastarojoje bokštelis šiuo metu neturi nei akustinių angų, nei jo viduje pakabintos signatūros. Kada Linkuvos koplyčia neteko bokštelio, nėra žinoma.

Linkuvos koplyčia pastatyta nedidelės kalvos viršuje, orientuota pietų–šiaurės kryptimi, iškeltas ant aukštoko pamato, sumūryto iš skaldytų lauko akmenų.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Pakruojo rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Linkuva [3]
Adresas: Kapų g. 22, Linkuva, Linkuvos sen., Pakruojo r. sav.
Koplyčią supa Linkuvos miesto kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Tinginio taisyklių TOP dešimtukas..... daryk poryt tai, ką gali padaryti šiandien, turėsi dvi laisvas dienas
Atvirukai žiemos proga..... gražūs ir šilti e-atvirukai žiemos proga - primink draugams, kad jau žiema ir nesvarbu ar balta ar juoda - šiltas e-atvirukas visuomet pradžiugins kiekvieną :)
Optinė iliuzija.... ar gali taip būti? - tai optinių iliuzijų video rinkinukas ...