» Lėno Šv. Antano Paduviečio bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Lėno Šv. Antano Paduviečio bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Lėno kaime, Lėno ežero rytiniame krante, prie Ramygalos–Taujėnų kelio. 1919 m. Taujėnų dvaro savininkas kunigaikštis Konstantinas Radvila statomai Lėno bažnyčiai paskyrė miško medžiagos.

1921 m. pastatyta laikina medinė koplyčia. Netrukus pradėta statyti klebonija ir kiti parapijos ūkiniai trobesiai. Lėno gyventojams paaukojus 2 dešimtinių sklypą, kunigų Jurgio Kazakevičiaus ir Jono Laugalio iniciatyva 1923–1924 m. pastatyta akmenų mūro bažnyčia. 1925 m. kunigo J. Laugalio rūpesčiu bažnyčia nutinkuota iš lauko, 1927 m. įdėtos medinės lubos, 1928 m. atlikti kiti darbai.

Laikinoji koplyčia pertvarkyta į prieglaudą. Vyskupas Kazimieras Paltarokas dovanojo bažnyčiai monstranciją ir taurę, Apolonija Doračiūnienė paskyrė 1000 litų varpui pirkti. Daugiausia bažnyčią parėmė prezidentas Antanas Smetona, kilęs iš šios apylinkės. Jo lėšomis buvo įrengtas didysis altorius, kuriame įmontuotas dailininko Burbos pieštas Šv. Antano paveikslas.

Kunigas Domininkas Tumėnas Lėno bažnyčiai paskyrė 35 ha žemės (16 km nuo Lėno). 1932 m. Juozas Kuliava dovanojo parapijai 8 ha. Sukeitus žemę arčiau bažnyčios ir 1934 m. Lėno kaimui skirstantis į vienkiemius, bažnyčiai liko 25 ha žemės. Lietuvos vyriausybei paskyrus pašalpą, 1935 m. prie bažnyčios pristatytas aukštas mūrinis bokštas.

Prieš Antrąjį pasaulinį karą bažnyčia buvo Vadoklių filija. 1944 m. gerokai sužalota. Vėliau suremontuota. Bažnyčia be aiškių stiliaus bruožų, stačiakampio plano (27 × 13 m), su žemesne apside, bokšteliu, vienabokštė. Vidus 3 navų. Šventoriaus tvora akmenų ir plytų mūro bei metalinė.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Panevėžio-Krekenavos dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Ukmergės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Lėno g. 60, 20332 Lėnas, Taujėnų sen., Ukmergės r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais: 12.30 val.
Šiokiadieniais : pagal susitarimą

ATLAIDAI:
Šv. Antano (titulo) – birželio 13 d.
Švč. Marijos Skausmingosios – rugsėjo 15 d.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Mįslės - Ką matai?..... įdomių bei linksmų paveiksliukų rinkinukas tema - Ką matai - pastabumo lavinimui :)
Lietuvių liaudies pasakos..... LIETUVIŲ LIAUDIES PASAKOS - tai pasakos kurios keliauja karta iš kartos ir kurių autorius nėra žinomas. Nors, paprastai, reta pasaka yra vienos tautos nuosavybė...
Eilėraščiai anglų kalba..... eilėraščių rinkinukas anklų kalba arba tiesiog angliški eilėraščiai