» Lenkimų Šv. Onos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Lenkimų Šv. Onos bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Lenkimų miestelyje, 1 km į pietryčius nuo Latvijos sienos ir nuo Šventosios upės. 1680 m. pastatyta koplyčia. Vilniaus vaivada 1717 m. dovanojo valaką žemės. Metrikų knygos rašytos nuo 1704 m.

Nauja bažnyčia pastatyta 1752 m. 1780 m. įsteigta parapinė mokykla (nuo 1915 m. – valdinė). 1780–1816 m. pastatyta mūrinė bažnyčia. Lenkimų altarista Juozapas Kukevičius apkaltintas 1831 m. sukilimo rėmimu ir metams uždarytas į Kretingos bernardinų vienuolyną. 1844 m. įkurta parapija (iki tol buvo Skuodo parapijos filija). 1848 m. parapijiečių lėšomis bažnyčia rekonstruota. 1881 m. ją konsekravo vyskupas Aleksandras Beresnevičius.

Lenkimuose buvo 2 altarijos. Bažnyčia stačiakampio plano, vienabokštė, su apside. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Jame stovi akmenų ir plytų mūro varpinė. Simonas Daukantas nupirko bažnyčiai paveikslų, sumokėjo už galinio altoriaus įrengimą.

Bažnyčios šventoriuje 1847 m. palaidota Simono Daukanto motina. Ant jos kapo išlikęs XIX a. 1-osios pusės lietuviškas tekstas (citata pagal dabartines rašybos taisykles): "Čia ilsisi Dievuje užsnūdusi Kotrinė Odinaitė pirma Stanislovienė Jaušienė, paskui Jurgienė Daukantienė, kuri gyveno sumišimuose svieto, regėjo, kentėjo didžius vargus rūpesnius savo amžiuje, metuose 1795 buvo garsiame mūšyje po Liepoja lygiai su vyru ir trim dieveriais. Dievas jai buvo davęs penkias dukteris ir du sūnu, regėjo savo vaikų vaikus. Turėdama 90 metų amžiaus savo, persiskyrė su šiuo svietu m. 1847 lapkričio mėnesio 9 d. auštant, palikusi šiame pasaulyje bevargstančius dvi dukteris ir sūnų, kurie raudodami savo meilingos ir išmintingos motinos minavonei tą akmenį padėjo." Simonas Daukantas. Dabar šis tekstas yra sunkiai įskaitomas.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Skuodo dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Skuodo rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: S. Daukanto g. 65, 98304 Lenkimai, Lenkimų sen., Skuodo r. sav.
Tel: (440) 56741

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Durbės mūšis..... Kautynės įvyko 1260 m. liepos 13 d. prie Durbės ežero netoli Liepojos. Manoma, kad žemaičiams vadovavo kunigaikštis Treniota. Mūšis baigėsi visiška žemaičių pergale
Merginų užkalbinimo būdų topas..... pasirodo paprastas - labas - vienas iš populiariausių būdų norint užkalbinti patinkantį žmogų, tad.. Labas, kaip Tau sekasi :)
Ypač plona elektronika,- galima apsukti aplink žmogaus plauką ir ji vis tiek veikia...Dar viena gera žinia biologiniai elektronikai,- mokslininkai sukūrė permatomą super ploną grandinę, kurį apsukta apie vieną žmogaus plauką, funkcionuoja. Koncepcijai įrodyti, mokslininkai įtaisė elekt