» Leckavos Šv. Lauryno bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Leckavos Šv. Lauryno bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Leckavos miestelyje, Ventos dešiniajame krante, 0,5 km į pietus nuo Latvijos sienos. Pirmoji katalikų bažnyčia pastatyta 1630 m., nors dar 1622 m. buvo pastatyta evangelikų reformatų bažnyčia. Katalikus globojo Žemaičių seniūnas Liackis.

Vietos gyventojai bažnyčią ir vietovę vadino jo vardu. 1644 m. bažnyčia sudegė. Dvarininkas pastatė kitą, didesnę, ir pakvietė 2 kunigus. Krikšto metrikų knygos pradėtos rašyti nuo 1700 m., santuokų – nuo 1706 m. Bažnyčia 1783 m. sudegė. 1785 m. Adomas Gurskis pastatė naują. Per Antrąjį pasaulinį karą bažnyčia sudegė.

Po karo parapijiečiams ilgai neleista statyti bažnyčios senoje vietoje, todėl 1955 m. (daugiausia grįžusių tremtinių lėšomis) kaime pastatyta laikina. 1958 m. suręsta senoje vietoje, miestelyje. Bažnyčia stačiakampio plano, su bokšteliu. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

Leckavos bažnyčioje yra 1838 m. Rygoje C.F. Šurino perlietas ornamentuotas varpas, ant kurio yra išlietas šis ilgas lietuviškas įrašas: ,,Klausiket munes jus ponai ir wisi zmones ir jus bazniczes walditoje uwozket. Tas warps, kurs pyrma karta buwa nulitas metusy 1804 par storone kunigu Jurgia Ladawiczes ir Jona Rotterding isz afieru parafionu Leckawas bazniczes; o diel parpluszyma isz nauje ira parlijtas Ringos miesty par storone kuniga Adoma Kurszelski. Altaristas ir filialistas Leckawas isz afieru tos paczios parafies Leckawas ir kitu gieradieju metusy 1838 mienesie rugsiej dieno 30. Ant garbies Diewuj augszcziausiuy ant paszlowinima Motinos szwensiauses ir szwenta Laurina to warda patrona. Pone! Douk pakaiu musu dyjnosi! O numyrusems geradieiems omzyna giwenima dongaus (k)aralistie amen".

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Mažeikių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Mažeikių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Leckavos g. 7, 89316 Leckava, Reivyčių sen., Mažeikių r. sav.
Tel: (686) 39596

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Palaikymo e-atvirukai..... gražūs ir šilti palaikymo e-atvirukai - juk gyvenimas ne tik linksmos akimirkos, tad palaikykite artimus žmones sunkiausiomis minutėmis, jei esate toli :)
Kalendorius atsispausdinimui 2022-iems..... galima juk puikiai gyventi ir be kalendoriaus, tačiau.. kam gyventi puikiai, jei galima super puikiai gyventi. Tad, kalendorius 2022-iesiems metams, tereiktų atsisiųsti..
Eilėraščiai apie mėnulį..... Danguje mėnulis šviečia, jis vienišas labai, nemyli niekas jo, todėl ir liūdnas jis labai...