» Labūnavos Dievo Apvaizdos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Labūnavos Dievo Apvaizdos bažnyčia
Labūnavos Dievo Apvaizdos bažnyčia

Tai katalikų bažnyčia, stovinti Kėdainių rajone, Labūnavos rytinėje dalyje, kapinėse, kairiajame Nevėžio krante, prie kelio 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai. Bažnyčia pokaryje įrengta dvarininkų Zabielų memorialinėje koplyčioje, kuri paskelbta regioniniu architektūros ir istorijos paminklu.

Pirmąją medinę bažnyčią Labūnavoje 1799 m. pastatė dvarininkas Ignotas Zabiela. Jai 1812 m. sudegus, netrukus naują bažnyčią pastatė Labūnavos dvaro paveldėtojas Anupras Zabiela.

1859 m. Labūnavos kapinėse pastatyta dabartinė klasicistinė mūrinė, tik tuo metu buvo statyta kaip koplyčia. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje bažnyčiai 1944 m. sudegus, kapinių koplyčia 1945 m. buvo pertvarkyta į bažnyčią ir pagal šią paskirtį tebenaudojama iki šių dienų. Greta bažnyčios stovėjusi medinė varpinė perkelta į kapinių, kurių centre stovi koplyčia, kampą. Remontuota 1896, 1945, 1960 m.

1992-06-02 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kėdainių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kėdainių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vainikų g. 8, 58175 Labūnava, Pelėdnagių sen., Kėdainių r. sav.
Bažnyčią supa Labūnavos kapinės.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS
Sekmadieniais 10, 12 val.
Šiokiadieniais 16 val.
Šeštadieniais 16 val.

ATLAIDAI:
Dievo Apvaizdos– pirmąjį liepos sekmadienį
Šv. Onos – liepos 26 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. Pranciškaus Asyžiečio – spalio 4 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Atsiprašymo žodžiai..... Atleisk, Kad aš tavimi tikėjau... Mylėjau taip, kaip aš mokėjau... Dabar tariu aš tau sudie ir aš prašau - Neskaudink man širdies
Skaičiuotės..Tai trumpi ritmiški kūrinėliai, pagal kuriuos žaidžiant pasiskirstoma, kam teks gaudyti, nežiūrėti ar tiesiog taip parenkamas (išskaičiuojamas) pradėsiantis žaidimą žaidėjas..
Faktai apie smegenis..... Ar žinote, kad nuo gimimo žmogaus galvos smegenyse jau yra apie 14 milijardų ląstelių, o jų skaičius iki mirties nedidėja.Priešingai sulaukus 25 metų kasdien sumažėja 100 000 ląstelių.Per minutę m